Top Channel/ SHBA, lindje cezariane-foshnjes i cajnë me gërshërë fytyrën!
20/06/2021 15:26

U deshën 13 qepje për të mbyllur të carën e thellë në faqen e majtë të një foshnjeje në Denver të Kolorados që erdhi në jetë me lindje cezariane. Të afermit e vajzës së porsalindur janë të tronditur. “Mbesa ime sapo lindi ka nevojë për kirurg plastik, kjo është e tmerrshme”, tha gjyshi i vogëlushes, Walter Williams për Fox 31. Babai i foshnjes, Damarqus Williams u shpreh se vajza e tij grindet shumë dhe qan, duket që nuk është e qetë. Sipas tij dhe nënës së fëmijës, plani ishte ai një lindjeje natyrale. Por mjekët i kishin dhënë Reazjhanas një pilulë për të përshpejtuar lindjen, thotë ajo, dhe brenda pak minutash e dërguan me urgjencë në sallë për lindje cezariane. Pas procedurës, në vend që të gëzonin lindjen e fëmijës së tyre, cifti mbeti zemërthyer kur pa plagën shpërfytyruese të saj. Mes lotësh, familjaret kërkojnë që mjekët përgjegjës të japin llogari për ngjarjen tronditëse, një episod ky që konsiderohet vërtet tejet i rrallë.

Top Channel/ Dasma kthehet në tragjedi, rrufeja vret 17 të ftuar
05/08 12:05
Top Channel/ Rregullat e reja! SHBA nuk do të lejojë hyrjen e të pavaksinuarve
05/08 11:50
Top Channel/ Pfizer pritet të marrë miratimin e plotë në shtator
05/08 11:17
Top Channel/ Nuk ndalet Rihanna! Zyrtarisht miliardere
05/08 10:38
Top News-Mbante tankun në shtëpi/ Gjermani, gjobitet me 250 mijë euro pensionisti
05/08 10:33
Top Channel/ Disa shtete planifikojnë dozën e tretë të vaksinës, OBSH i kritikon:Po vendet e varfra?
05/08 02:13
Top Channel/ Francë, flamingot dynden drejt kriporeve, ekspertët analizojnë gjendjen shëndetësore
04/08 22:52
Top News-1 vit nga shpërthimi i Beirutit/ Qytetarët në protestë, kërkojnë drejtësi
04/08 22:06
Top News – Përmbytjet rrezikojnë globin/Ndryshimet klimatike, pasoja të rënda deri në 2030
04/08 22:06
Top Channel/ Nuk është muzika! Çfarë e bëri Rihannën miliardere?
04/08 21:47
Top Channel/ Dua Lipa po i djeg pushimet në jug! Daily Mail, disa shkrime për artisten e Shqipërinë
04/08 21:41
Top News – Kundër dozës së tretë të vaksinës/OBSH-të pezullohet deri në fund të shtatorit
04/08 21:39
Top News-Lojërat Olimpike të Tokios/ Shkon në 322 numri i personave të infetkuar
04/08 21:38
Top News-160 zjarre, nën kontroll/ 14 ende aktive, vijon puna për shuarjen e flakëve
04/08 19:24
Top News-Miqtë i ka bërë armiq/ Aktorja e njohur tregon arsyen, çuditen fansat
04/08 18:16
Top News – Pozuan me pacientët pa ndjenja gjatë operacionit, ndëshkohen mjekët
04/08 17:31
Top News – Pamje horror! ‘I fusin drogë në alkool’ ja si çmendet adoloshentja…
04/08 16:16
Top Channel/Me granatë në dorë.Burri futet në ndërtesën qeverisëse në Kiev,kërcënon do e shpërthejë
04/08 16:09
Top News – Perëndimi nën kërcënim / Al Kaeda bashkohet me talibanët, djep i ri xhihadi
04/08 15:51
Top News – Alarm kombëtar! Sulmi i rrezikshëm nga hakerat, thirrje qeverisë
04/08 15:48