Top Channel/ Përdhunuan dhe vranë 16 vjecaren, dënime të ashpra katër emigrantëve në Itali
20/06/2021 12:26

Drejtësia italiane nuk ia bëri të lehtë situatën katër emigrantëve që në filli droguan, pastaj përdhunuan dhe lanë të vdiste 16 vjecaren Desiree Mariottinit në 2018-tën. Një gjykatë në Romë dha dy dënime me burgim të përjetshëm për Mamadou Gara e Yussef Salia dhe dy të tjera me 27 dhe 24 vjet burg për Alinno China dhe Brian Minthe. Teksa jepej vendimi, një ulërimë u dëgjua në sallën e gjyqit: “Të mallkuar, të djegshi në ferr”! nëna e Desireesë tha se priste që të merrnin të gjithë dënime me burgim të përtjetshëm. Ajo nuk është e kënaqur, aq më tepër që njëri nga të akuzuarit Brian Minthe u la i lirë për shkak se kishte skaduar afati i paraburgimit. Desiree humbi autobuzin e fundit dhe nuk shkoi në shtëpi. Ajo ishte droguar, ishte sulmuar seksualisht gjatë kohës që ishte pa ndjenja e madje sulmet u përsëritën edhe kur ishte duke ndërruar jetë. Ditën e funeralit të saj, kryetarja e bashkisë së Romës, Virginia Raggi e shpalli ditë zije.

Top Channel/ Shkëndija zjarri në bord, me një lëvizje fotografi shpëton avionin!
25/07 10:22
Top Channel/ Laguna në Argjentinë bëhet rozë për një arsye “të tmerrshme”!
25/07 09:22
Top Channel/ Las Vegasi “ndalon” barin: “Po na merr ujin, hiqeni”!
25/07 09:21
Top Channel/ Demonstratë në Romë kundër pasaportës së detyruar të vaksinës
24/07 21:04
Top Channel/ Përpjekje ajrore kundër zjarreve masive në Nevada, SHBA
24/07 21:04
Top Channel/ Përleshje dramatike në Paris kundër pasaportës së vaksinës
24/07 21:03
Top Channel/ Rusia dërgon 88 ton ndihma për Kubën me urdhër të Putin
24/07 21:02
Top News – Temperatura ndëshkuese… SHBA para një tjetër vale të nxehti
24/07 17:43
Top News – Miku i mirë në ditë të vështirë/ Rusia ndihmon Kubën pas protestave antiqeveritare
24/07 17:15
Top News – Rrufetë pas përvëlimit/ Shi, breshër dhe erë e fortë në Britani
24/07 17:14
Top News/ Protesta kundër izolimit/ 57 arrestime pas marshimeve në qytetet e Australisë
24/07 16:36
Top News/ Tokio 2020, ‘nga shiu në breshër’/ Pas Covid-19, një tajfun kërcënon Lojrat Olimpike
24/07 16:36
Top News/ CIA do hetojë sëmundjen misterioze/ Një task force do të merret me sindromën e Havanës
24/07 16:36
Top News/ Vodhën 2 mln USD energji elektrike/ Policia malajaziane asgjësoi 1069 pajisje të Bitcoin
24/07 16:35
Top News – I armatosur dhe budalla/ Vodhi ambulancën me gjithë pacientin brenda
24/07 16:23
Top News – Mohimi i gjenocidit në Bosnje/ Ndalohet e dënohet me ligj, ndryshon kodi penal
24/07 15:39
Top Channel/ Kush e fiton luftën SHBA-Kinë për Tajvanin? Befasojnë ekspertët!
24/07 15:36
Top News – Dukeshin kekë, por ishte kokainë/ Agjentët e DEA-s konfiskojnë drogë dhe para
24/07 15:35
Top News – Më shumë se 130 viktima në Indi/ Shirat shkaktojnë përmbytje e rrëshqitje dheu
24/07 15:34
Top Channel/ Banorët në rrezik, kamioni i zjarrfikësve vërsulet e “can” murin e flakëve!
24/07 15:22