Top Channel/ Osmani: Vuçiç ishte i tërbuar dhe i pëlqen të ofendojë në gjuhën e tij
02/06/2023 22:38

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka dhënë detaje për takimin që kishte me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Gjatë këtij takimi, Osmani tregoi se çfarë kërkoi nga Vuçiç. “I kërkova që ta largonte ushtrinë e tij nga kufiri me Kosovën. Dhe së treti, i kam kërkuar që të heqë mbështetjen ndaj këtyre bandave kriminale që po u shkaktojnë dhimbje qytetarëve të thjeshtë, veçanërisht serbëve që jetojnë në veri duke i frikësuar dhe duke ushtruar dhunë ndaj tyre. Dhe në fund, ritheksova përkushtimin e plotë të Republikës së Kosovës për të zbatuar plotësisht çdo pikë të marrëveshjes, e cila u arrit në Bruksel dhe në Ohër. Vuçiç ishte i tërbuar, siç e dini, i pëlqen të ofendojë në gjuhën e tij, por ajo që ishte e rëndësishme është se ne morëm këshillat e aleatëve tanë për këtë takim, dhe natyrisht, qëndrimet që unë shpreh në emër të Republikës së Kosovës janë të njëjta kur Vuçiqi është në dhomë dhe të njëjta kur Vuçiçi nuk është në dhomë”, tha Osmani.

Top News – Vuçiç, 4 mijë trupa në kufi me Kosovën / Mbron terroristët nga ‘regjimi i Kurtit’
02/10 22:39
Top News – ‘NATO të ndalë me çdo kusht Serbinë’/ Analiza e BILD-Edhe ushtarakisht nëse duhet
02/10 22:39
Top News – Kosova tërheq specialët nga Banjska/ U përball me grupin paramilitar serb më 24 shtator
02/10 21:12
Top News- ‘Rusia mund të jetë e përfshirë’/ Kurti- Bandat serbe nuk kanë shans me policinë e Kosovës
02/10 20:53
Top Channel/ KFOR patrullon në veri/ Në fshatin Banjskë është edhe policia e Kosovës
02/10 19:42
Top News – Serbia, bazë ushtarake afër Kosovës / Mblidhet komisioni i sigurisë, konfirmohet me dron
02/10 19:22
Top News – Nëse urdhërohemi, hyjmë në Kosovë! Ministri serb i mbrojtjes: …por do njoftonim KFOR-in
02/10 18:04
Top Channel/ ”Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën”, reagon ushtria serbe!
02/10 15:24
Top Channel/ Sulme Kosovës nga 37 pozicione të ndryshme, Kurti zbulon planin, reagon BE-ja!
02/10 15:14
Top News – Ra heroikisht në Veri, një mal në Vlorë me emrin e Afrim Bunjakut
02/10 13:22
Top Channel/ Gërvalla paralajmëron luftë, media gjermane: Do “plasë” nëse ndërkombëtarët …
02/10 13:11
Top Channel/ Zbardhet plani i sulmit! Kurti: Aneksimi i veriut duke na goditur nga 37 pika
02/10 12:20
Top News- Grabitet shtëpia e ministres së Kosovës/ Autorët i morën sendet me vlerë para syve të saj
02/10 12:09
Top News- ‘Sulmi synonte aneksimin…’/ Kurti zbardh të tjera detaje nga agresioni në Banjskë
02/10 12:04
Top Channel/ Eksperti britanik: Terroristët në Kosovë përdorën automjetet që SHBA i dha Serbisë!
02/10 11:40
Top News – Aktivizon 48 baza në kufi me Kosovën / Ushtria serbe në gatishmëri, banorët të frikësuar
02/10 11:27
Top News – Qindra trupa britanike vijnë në Kosovë / Përforcohet KFOR pas sulmit mbi policinë në veri
02/10 11:13
Top News – Provat e reja, 90 terroristë në sulm / Grupi u stërvit në Serbi, plan aneksimin i Veriut
01/10 21:54
Top News – Gjurmë ruse në Veri / Sulmi terrorist, Sveçla tregon prova shtesë
01/10 21:53
Top Channel/ Policia, 5 video me prova. Momenti i vrasjes së Afrim Bunjakut nga terroristët serbë
01/10 19:28