Top Channel/ Mauro Icardi blen makinën më të shtrenjtë në botë
03/06/2023 19:40

Mauro Icardi ka rrëmbyer sërish titujt kryesorë, por këtë herë nuk ka të bëjë me jetën e tij personale apo paraqitjet e tij në fushën e lojës për Galatasaray. Futbollisti argjentinas po merr vëmendje për blerjen ekstravagante që nuk është aspak e përballueshme për shumicën dërrmuese të njerëzve, duke blerë makinën më të shtrenjtë në botë. Icardi ka publikuar rregullisht foto të tij brenda automjetit, por këtë herë ka zbuluar pak më shumë, duke postuar dy foto të kompletuara me mbishkrimin: “FUTURISTIKE”. Mediat spanjolle raportojnë se Icardi duket se ka blerë makinën tepër të rrallë Rolls Royce Boat Tail, të cilat thuhet se kushtojnë rreth 25 milionë dollarë. Ekzistojnë vetëm tre nga supermakinat në të gjithë botën dhe secila është e personalizuar personalisht. Makina është e pajisur me një motor V12 me një kapacitet 5,75 litra dhe një fuqi prej 571 kuaj fuqi. Në fakt, pronari i parë i konfirmuar i kësaj makine ishte çifti Beyonce dhe Jay Z, ndërsa tashmë listës i shtohet edhe futbollisti argjentinas. Sulmuesi është aktualisht në huazim te Galatasaray nga Paris Saint-Germain dhe ndihmoi gjigantët turq të fitojnë titullin e ligës për herë të 23-të duke shënuar 22 gola në 25 ndeshje në të gjitha garat. Galatasaray, i cili përfundoi në vendin e 13-të sezonin e kaluar, vulosi Super Ligën Turke me një fitore 4-1 ndaj Ankaragucu të martën, me Icardin që shënoi një dygolësh. Icardi 1,2,3,4,5: Source: Pulse Sports

Top News – Pësoi incident në shtëpi / Mbesa tregon gjendjen e ikonës Sophia Loren
27/09 17:13
Top News – Ronaldo martohet për herë të tretë / Kurorëzon dashurinë me modelen Celina Locks
27/09 16:47
Top News – Pamjet bëhen virale / Kylie dhe Timothee fotografohen dorë për dore
27/09 16:15
Top News – Si e dashura e Kanye West / Kim Kardashian po bën namin me daljen e fundit
27/09 16:13
Top News – Nuk donte që të pajtohej me gruan / Këngëtarja Cher organizon rrëmbimin e djalit të saj
27/09 16:13
Top News – Nuk kanë fund problemet për Shakiran / Akuzohet për herë të dytë për evazion fiskal
27/09 14:57
Top News – Adele është martuar në fshehtësi / Këngëtarja me famë botërore ngre dyshimet
26/09 17:51
Top News – Selena Gomez në një lidhje / Këngëtarja zbulon nëse po jeton një romancë
26/09 17:49
Top News – Leonardo DiCaprio në një lidhje serioze / Përsëri i lidhur me një modele 25-vjeçare
26/09 17:48
Top News – Spastrimi etnik i armenëve / Kim Kardashian-Nuk duam një gjenocid tjetër
26/09 17:15
Top News – Bruce Willis dhe lufta me sëmundjen / Bashkëshortja zbulon detaje për gjendjen e tij
26/09 17:12
Top News – I ati i famshëm dhe milioner / Vajza e Eminem kapet duke punuar në sallon bukurie
26/09 17:09
Top News – Miley Cyrus rikthehet 10 vite pas / Befason me ndryshimin e madhe në pamjen e saj
26/09 15:32
Top Channel/Pas suksesit në New York/ Elton Ilirjani rrëmben vëmendjen në Londër, 3 sfilata & 1 çmim
25/09 21:02
Top News – ‘Nuk mund të jetoja pa ty’ / Zayn Malik ndan foto të rrallë të vajzës Khai
22/09 15:27
Top News – ‘Vetëm vdekja do të na ndante’ / Shakira tregon se besonte në dashuri të përjetshme
22/09 13:12
Top Channel/ Pasarelë për të drejtat e njeriut! Java e modës në Londër, sfilon dhe modeli shqiptar
22/09 11:06
Top News – Ndarja e Gigi Hadid nga DiCaprio / Zbulohet arsyeja-Jo i denjë për t’ia prezantuar vajzës
21/09 18:22
Top News – ‘Ishte shumë interesant’ / Sofia Vergara flet për divorcin pas 7 vite martesë
21/09 15:16
Top News – Ish-at e Joe Jonas / Sophie Turner dhe Taylor Swift bëhen shoqe
21/09 15:10