Top Channel/ KLSH “godet” koncesionin e pompave/ Raporti për mangësitë në koncesion
16/02/2022 19:19

Çmimi i naftës po shkon drejt 200 lekë për litër dhe njw arsye e fortw wshtw edhe taksat mbi karburantet por edhe tarifat qw u paguhen koncesionarwve. Njw prej tyre wshtw koncesioni për kontrollin e pompave të naftës. Cdo vit cdo pompw e shitjes sw naftës paguan 14 mije lekw. Ndwrkohw qw ka raportime mediatike qw ministria e financave po planifikon ta dyfishojw nw 28 mijw lekw. Kontrolli i pompave tw naftës realizohej nga inspektorati shtetëror por pas njw oferte tw pakwrkuar u dha pwr 20 vite me koncesion ku shërbim. Kontrolli i pompave tw naftës wshtw wr tw garantuar saktwsinw e karburantit qw shitet pwr klientwt. Por kontrolli i lartw u shtetit nw njw raport pwr kwtw koncesion ka vwnw re shumw mangësi. E para, mungon një ekspert metrolog për të monitoruar zbatimin e kontratës. Më tej gjetjet zbulojnë se privatit i është dhënë e drejta për të gjobitur abuzuesit, duke hequr kompetenca nga institucionet shtetërore dhe duek i dhënë dorë të lirë privatit për të gjobitur bizneset pa kaluar më parë nën filtrat e laboratorëve shtetërore.

Top Channel/ Berisha: Mbrëmë u bëmë shumica numerike? Kur do jetë protesta e radhës?
12/07 22:56
Top Channel/ Alarmante! Temperaturat e larta rindezin zjarret tek fusha e mbetjeve urbane të Vlorës
12/07 22:01
Top Channel/ Të fotografosh Kadarenë! Albumi i Roland Tashos, foto e fundit me kostum popullor
12/07 19:59
Top Channel/ Rikthehet rezonanca manjetike/ Një defekt inxhinjerik pengoi punën për ekzaminimet
12/07 19:49
Top News/ Denoncimi nga Himara- Bregdeti është mbytur nga fekalet, askush nuk ndërhyn
12/07 19:38
Top Channel/ Berisha ankohet në Strasburg! Kërkon lirinë: Drejtësia shqiptare nuk më dëgjoi
12/07 19:34
Top Channel/ Shuhen 4 vatrat e zjarrit në Malin e Gjerë! Zjarrfikës e vullnetarë në luftë me flakët
12/07 19:15
Top Channel/ Digjen mbetjet në Vlorë! Tymi shqetëson pushuesit, zjarrfikësit: E kemi nën kontroll
12/07 19:13
Top Channel/ Olsi Rama në SPAK/ Reagon vëllai i kryeministrit: Dhashë shpjegimet e mia për Xibrakën
12/07 19:12
Top Channel/ Belerit i jepet leje për betimin si eurodeputet, do të shkojë në Strasburg
12/07 19:09
Top Channel/ Të parët në rajon për azil! Eurostat: 213000 shqiptarë morën shtetësinë në BE në 5 vite
12/07 18:36
Top News/ 19 të arrestuar për drogë/ Të akuzuarit shpërndanin lëndë narkotike pranë shkollave
12/07 17:28
Top News/ Olsi Rama paraqitet në SPAK: Dhashë sqarime si person në dijeni për dosjen “Xibraka”
12/07 17:27
Top News/ Të ardhurat arritën në 287 mld lekë/ Në pesë muaj shënuan rritje me 11.2 për qind
12/07 17:07
Top Channel/ “Bishat” e qiellit nuk shpëtojnë Ukrainën: Mbërrijnë F16-tat, ndryshon pllaka?
12/07 16:57
Top Channel/ Olsi Rama paraqitet sërish në SPAK: Dhashë shpjegimet e mia për “Xibrakën”
12/07 16:45
Top News/ Porn*grafi në ‘TikTok’ me fëmijën/ Prokuroria nis hetimet për dy prindërit në Lushnjë
12/07 15:26
Top Channel/ E dëmtoi tërmeti/ Nis puna për restaurimin e Muzeut Etnografik në Durrës
12/07 15:25
Top News/ Qeveri teknike për zgjedhje / Ilir Meta: Të organizohemi në të gjitha drejtimet
12/07 15:20
Top Channel/ Droga shitje në shkolla/ Tiranë, kapet grupi me 24 shpërndarës, 19 u arrestuan
12/07 15:13