Top Channel/ “Këlyshi i gruas së Milloshevicit”,ndihmësi i Vjosa Osmanit përplaset me ministrin serb
07/07/2021 11:07

Duke reaguar ndaj intervistës së saj për “der Speigel”, ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vulin, e ofendoi presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanie cila kishte folur aty për genocidin serb ndaj shqiptarëve në vitin 1999 duke thënë se “ pret që Serbia të gjunjëzohet”. Mediat serbe thonë se Vulin i është përgjigjur Osmanit duke thënë se përsa kohë në krye është Aleksandar Vucic, vendi i tij nuk do të gjunjëzohet ashtu sic pret ajo. Më tej, ministri kaloi në fyerje. “Nëse Osmani do të kishte fytyrë, siç e ka stomak për gënjeshtrat që thotë, ajo do të gjunjëzohej për një kohë të gjatë para ‘shtëpisë së verdhë’ dhe serbëve të vrarë për trafik organesh…”, ka deklaruar ai.

Top News – Kosova, drejt liberalizimit të vizave! / Çekia “ndez motorët”, çfarë pritet më 13 tetor
24/09 17:06
Top Channel/ Greva, afrohen palët, qeveria e Kosovës zotohet se do shqyrtojë kërkesat e mësuesve
24/09 12:43
Top News – 300 mijë nxënës ende pa mësim / Kosovë, kuvendi rrëzon rezolutën për grevën
23/09 17:48
Top Channel/ Kosova heq salsiçet “Wudy”. Pas alarmit në Itali dhe Shqipëri nuk shiten më
22/09 15:25
Top Channel/ Kosova heq “Wudy” nga tregu! Pas alarmit në Shqipëri nuk shiten më salsiçe
22/09 12:50
Top News-‘Shpata e Artë’ e NATO-s, në Kosovë/Frikë për ‘shpërthim’ të ri, stërvitje me trupa rezervë
22/09 12:12
Top News – Kosova në NATO, qëllim strategjik / Osmani takon Stoltenberg: Garanci sigurie në Ballkan
22/09 12:06
Top Channel/ Program për mbrojtje kibernetike/ Nis vitin e ardhshëm në Ballkan, investim i BE
21/09 19:40
Top News- NATO merr vendim, 500 trupa shtesë në Kosovë!/KFOR në gatishmëri për tensione në veri
21/09 18:56
Top News- Kurti alarm për sulmet kibernetike/‘Rrezik për sigurinë kombëtare, rajoni në shënjestër’!
21/09 18:25
Top News- Një ‘ushtri’ me shqiptarë në Hagë/Në pritje të vendimit për Thaçin e ish-luftëtarët e UÇK
20/09 20:52
Top News-NATO gati të dërgojë trupa shtesë në Kosovë/Aleanca përgatitet për tensione të reja në Veri
20/09 16:57
Top Channel/ Kosova eksporton 90mln euro mallra në Shqipëri në janar-gusht, rritje prej gati 40 %
20/09 12:52
Top News-Dështon atentati me snajper ndaj Kurtit/Antiterrori i Kosovës, në lëvizje nga Gledis Nano
19/09 17:58
Top News-Atentati ndaj Kurtit, kryeministri e pranon/“U informua nga Inteligjenca për planin”
19/09 17:05
Top Channel/ Studentët kërkojnë 100 euro, peticioni i dorëzohet Ministrisë së Arsimit
19/09 16:24
Top News – I riu padit komunën e Prishtinës/Kërkon dëmshpërblim 320 mijë euro
18/09 18:43
TopChannel/Kërkon dëmshpërblim 320 mijë euro!Burri me aftësi të kufizuara padit komunën e Prishtinës
18/09 12:39
Top News – Në Kosovë mund te ketë prapë luftë!/Paralajmërimi i Kurtit-Serbia po armatoset!
18/09 11:44
Top Channel/ Përmbytje në Gjakovë/ Kosovë, Largohen me varka banorët e lagjes Shote Galica
17/09 19:47