Top Channel/ Energjia blihet 3 herë më shtrenjtë/ OSHEE po përkeqëson financat
19/08/2021 19:32

“Thatësira” e sezonit veror ka “tronditur” tregun e energjisë elektrike. OSHEE për të furnizuar konsumatorët gjatë muajit gusht ka blerë në treg me çmime rekord energjinë ku shifra më e lartë është ajo e 149 eurove MW/h. Të dhënat tregojnë se gjatë muajit korrik dhe gusht OSHEE bleu energji me çmime mesatare shumë më të larta se në 2019 dhe 2020-ën, (TAB) Këto dy muaj kompania energjetike ka shpenzuar rreth 13 mln euro për të blerë energji, që vjen me kosto të shtuara nga viti i kaluar. OSHEE prononcohet se kjo rritje vjen si pasojë e bursës hungareze që ka rritur me 106% çmimet për rajonin dhe kostove të shtuara të transmetimit. Eksperti Lorenc Gordani rendit dhe disa shkaqe të tjera.

Top News – Ceremoni në Këlcyrë e Bularat / Përkujtohen ushtarët grekë rënë në luftën italo-greke
28/10 12:40
Top Channel/ Aksidente të shumta në rrugët e Lezhës, shkak kryqëzimet dhe mungesa e fushëpamjes
28/10 12:29
Top News-Aksident rrugor dhe lojëra fati/Në pranga 3 persona në Fier , policia jep detajet
28/10 12:25
Top News-Shpërndanin lëndë narkotike në doza/Prangosen dy persona në Lezhë, sekuestrohet droga
28/10 12:08
Top Channel/ Sot më pak krutanë në spital. Drejtoresha: 3 persona kërkuan ndihmë
28/10 12:05
Top News-Projekti ‘Lungomare 3’/ Rama publikon pamjet-Në fillimin e vitit 2022, fillojnë punimet
28/10 11:07
Top Channel/ Helmimi masiv në Krujë, PD: Të dorëhiqet Artur Bushi!
28/10 10:56
Top Channel/Kushi takim me kryetarët e bashkive!Fokusi,thellimi i bashkëpunimit për arsim më cilësor
28/10 09:02
Top Channel/ Veting politikës, Rama: Ulemi me PD/Komisioni hetimor, Rama: Jam në dispozicion
27/10 23:27
Top News- Nuk kanë të ndalur infektimet / 672 raste dhe 5 viktima në 24 orë
27/10 21:21
Top News- Efektivët rrethojnë ndërtesën. Bashkia e Tiranës merr nën kontroll Sarajet e Toptanëve
27/10 21:19
Top Channel/ Vettingu i politikanëve. Rama: Gati të ulemi në tryezë me opozitën!
27/10 20:54
Top News- 62 goditjet me thikë të shqiptarit / Ishte i droguar, vrau rumunin në një lokal nate
27/10 20:14
Top Channel/ Kupa e Shqipërisë në peshëngritje. Më i mirë shpallet Briken Calja
27/10 19:52
Top Channel/ Pensionistët kërkojnë më shumë. Duhet të rriten pensionet çdo muaj
27/10 19:41
Top Channel/ Në këmbë drejt Gjermanisë. Mijëra emigrantë kalojnë nga Bjellorusia
27/10 19:39
Top News – Kodet e oficerëve dhe çantat diplomatike / Spanja dhe Zvicra “përjashtojnë” Shqipërinë
27/10 19:38
Top Channel/ Hetimi i votës, tension në Kuvend. PS braktis mbledhjen
27/10 19:37
Top Channel/ Hetim nga prokuroria e antiterrori. Regjistrohet çështja penale për…
27/10 19:36
Top Channel/ Stalla lopësh pranë depos së ujit. Policia merr në pyetje pronarët e stanit
27/10 19:33