Top Channel/ Elbasan, përplaset për vdekje këmbësori, në rrugën pa ndriçim dhe pa mbikalime
09/12/2022 21:47

Një aksident me vdekje ka ndodhur gjatë orëvë të pasdites në qytetin e elbasanit, ku një 27 vjecar duke lëvizur me makinë në aksin rrugor Elbasan-Metalurgjik ka përplasur një burrë të moshës 41 vjece, i cili po kalonte rrugën në këmbë. Mësohet se nga përplasja 41 vjecari ka marrë plagë të rënda dhe është dërguar me urgjencë ne spitalin e elbasanit por rrugës ai ka ndërruar jetë. Por kjo nuk është hera e parë që në këtë aks ndodhin aksidente, pasi autoritete shtetërore nuk kanë vendosur ndricim, nuk ka nënkalime, as mbikalime. zona është e banuar në të dy krahët e rrugës dhe gjatë gjithë kohës banorë të zonës përshkojnë këtë rrugë ndërkohë që makinat kalojnë me shpejtësi dhe banorët rezikojnë jetën nga ana tjetër rruga nuk ka as ndricim dhe kjo e bën shumë të vështirë qarkullimin për mjetet të cilat kanë vështirsi të dallojnë banorët e zonës lëvizin shpesh në të dy krahët e rrugës.

Top News – Fiksimi i çmimeve / Kushtetuesja ‘gjykon’ bordet e qeverisë
29/01 13:33
Top News – ‘Jam viktimë e prostitucionit’, 24-vjeçarja sajoi për azil në Britani
29/01 13:33
Top News – Polici e gjobiti, ai e rreh / Pranga 48-vjeçarit në Korcë, në Tiranë kapet shpërndarësi
29/01 12:57
Top Channel/ Mësuesi fermer! Mësimdhënësi i biologjisë që kultivon perimet e veçanta
29/01 12:30
Top Channel/ Protestë pas një aksidenti, banorët e Elbasanit kërkojnë zgjidhje për unazën e qytetit
29/01 12:30
Top Channel/ Vajza ekselente, Sara Çaushi, nxënësja e “Qemal Stafa” përfiton bursën nga bashkia
29/01 12:24
Top News – Rruga po u merr jetën, protestë në Elbasan
29/01 12:19
Top News – Akti i fundit / Apeli do të vendosë për dosjen ‘Babale’
29/01 12:18
Top Channel/ Hiqen kamerat ilegale, policia ndërhyn në rrugët e shumë qyteteve të vendit
29/01 11:47
Top News – Amullia me komisionerët e PD / Pas Berishës, edhe Alibeaj dorëzon emrat në KQZ
29/01 11:36
Top Channel/ Unaza e Elbasanit, burim aksidentesh/ Banorët në protestë pas vdekjes së 20-vjeçarit
29/01 11:00
Top News – Në Fier e Lushnje / Policia vijon çmontimin e kamerave anonime
29/01 10:44
Top Channel/ Policia heq kamerat e “të fortëve” në Fier dhe Lushnjë, merren nën hetim pesë persona
29/01 10:04
Top News – U vetëvra apo e qëlloi policia?/ Vdes autori që plagosi nënë e bijë
28/01 22:52
Top Channel/ Tiranë, arrestohet i riu që përplasi 9 vjeçaren me motor dhe u largua
28/01 22:14
Top Channel/ Sherr me çekanë e kaçavida në qendër të Fierit, plagoset 40-vjeçari
28/01 21:10
Top Channel/ Ceremonia për Isuf Kalon/ Tepelenë, mjeku u përcoll për në banesën e fundit
28/01 19:55
Top Channel/ Ndikimi i medias/ Të lodhur nga politika, shikuesit tërhiqen nga formate si Big Brother
28/01 19:50
Top Channel/ Protestë në mbrojtje të natyrës! Kundër aeroportit në zonën Vjosë-Nartë
28/01 19:50
Top Channel/ Përhapja e gripit/ Shqipëria më nivel mesatar, krahasuar me europën
28/01 19:45