Top Channel/ Duke kërcyer me flamurin shqiptar, ylli i serialeve turke tregon me krenari origjinën e tij
20/08/2021 19:38

Ylli i serialeve turke, Burak Yoruk, nuk e ka fshehur asnjëherë origjinën e tij e madje shpesh herë ka treguar me krenari se ka prejardhje shqiptare, siç ka bërë edhe së fundmi. Aktori 26-vjeçar ka publikuar mbrëmjen e së enjtes një video në InstaStory duke kërcyer në një dasmë me flamurin kuq e zi ndërkohë që në sfond luhet kënga “Shqipëri moj nëna ime”. Po ashtu, para disa ditësh, Burak ka postuar një foto në Instagram me përshkrimin “djali i nënës”, duke i treguar kështu me krenari të gjithë ndjekësve të tij gjuhën e bukur shqipe. Kujtojmë se Yoruk zbuloi se ka origjinë shqiptare, përmes një video të publikuar në Youtube. Nëna e Burakut është shqiptare, mirëpo aktori tha se di vetëm disa fjalë në gjuhën shqipe.“I di disa fjalë, çka po bon, mirë, ti qysh je”, ka thënë ai.

Top News – Në tapetin e kuq me të bijat… / Angelina Jolie mbyll Festën e Kinemasë në Romë
25/10 14:56
Top News – Ed Sheeran pret albumin e ri / …në karantinë; pozitiv me Covid 19
25/10 14:43
Top Channel/ Ligj për të drejtat e fëmijëve, Paris Hilton rrëfeu dhunën që pësoi kur ishte në…
21/10 02:51
Top News-‘Përqafomë e mos më lër të shkoj’/ Mauro Icardi dhe Wanda Nara bëjnë paqe?
20/10 16:38
Top News- Nis procesi ‘Sextape’/ Karim Benzema rrezikon dënim deri në 5 vjet burg
18/10 16:02
Top News- Telenovela Wanda Nara-Icardi/ Çifti drejt ndarjes… shkak Eugenia Suarez!
18/10 14:18
Top News-‘E shet veten për 5 mijë lekë’ / Mikela godet me shuplakë Jurgenin në prapaskenë
17/10 18:49
Top News-Lojtari i Bajernit dënohet me burg/Lucas Hernandez përfundon pas hekurave në Spanjë
14/10 14:32
Top News-Ndëshkohen banorët e ‘Big Brother’/Shkelën rregullat, ja dënimi që do të kryejnë
13/10 14:55
Top News-5 banorë kalojnë në nominim/Ja çfarë ndodhi në Big Brother Vip…
13/10 14:42
Top News – Dyndje njerëzish në pikat e DIGITALB / BBV ‘Mbërthen’ shqiptarët para ekranit
12/10 17:01
Top News – 10 vite pas vdekjes… / Fustanet e Amy Winehouse dalin në ankand
12/10 13:33
Top News-Duan të bëjnë një tatuazh të njëjtë/Çfarë po ndodh mes Semit dhe Donaldit
11/10 10:33
Top News-Ilir Shaqiri i thotë të gjitha/‘Kam tradhëtuar gruan, rrezikoja të humbisja familjen’
11/10 10:32
Top News – Lamtumira me 007-ën / Një yll për Daniel Craig në Hollivud
07/10 14:07
Top Channel/ Filloi Big Brother VIP! Prezantohen banorët VIP të shtëpisë më të famshme
06/10 12:41
Top News-Fillon më në fund ‘Big Brother Vip’/Brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri
05/10 23:00
Top News-‘Babai më ka dhunuar që 5 vjeç’/Trondit Juli me rrëfimin e tij në Përputhen
05/10 22:22
Top News-Nga Shakira te Claudia Schiffer/Si i fshehin të famshmit paratë
05/10 16:18
Top News- Ibra feston 40 vjetorin/ I bën vetes dhuratë një ‘Ferrari SF90 Stradale’
04/10 15:58