Top Channel/ Çmimi “Inovatorit” për Taylor Swift: Mos hiqni dorë nga idetë tuaja, sado absurde
28/03/2023 23:22

Ylli amerikan i popit Taylor Swift ka marrë çmimin “Inovatorja” në festivalin e çmimeve muzikore “iHeart Radio” në teatrin Dolby të Los Angelos. Kjo është hera e parë që çmimi jepet që nga 2019-ta. Ndërsa shkëlqente me veshjen e saj, Swift doli në skenë duke përqafuar miken e saj Fibi Brixhers dhe shijuar fitoren. Në fjalimin e ceremonisë Swift tha se gjëja më emocionuese e këtyre mbrëmjeve dhe specifikisht e këtij çmimi është se hedhin dritë mbi vendimet që ajo ka marrë, të cilat duket se kanë qenë të duhurat i tha këngëtarja publikut. Më tej ajo i bëri thirrje publikut dhe të rinjve, se ishin qindra mijëra ide idiote përpara se ajo të arrinte tek ato të mira. Jepini vetes të drejtën për të dështuar, trajtojeni mirë veten dhe bëni zgjedhjet me të cilat ju ndiheni mirë, dhe ndoshta do vijë dita që dikush të mendojë se keni qenë inovativë vazhdonte fjalimi i këngëtares. Swift foli edhe për marrjen e vendimeve të paprecedenta duke thënë se e vetmja gjë që ka zgjedhur të bëjë në karierrë është të bërurit gjërat ashtu siç ka menduar edhe pse ato ide mund të mos kishin pasur kurrë sukses më parë. Swift i bashkohet një grupi artistësh si Pharrell, Justin Timberlake, U2, Chance the Rapper, Bruno Mars dhe Alicia Keys, të cilët e kanë pranuar çmimin që kur u shpërnda për herë të parë në 2014. Këtë vit, Swift është nominuar për shtatë çmime të mëdha. Ajo është kandidate për Artistja e Vitit dhe Ushtria më e Mirë e Fansave, ndërsa kënga e saj "Anti-Hero" është nominuar për këngën e vitit, tekstin më të mirë dhe videoklipin më të mirë. Pamjet: AFP

Top News-Lidhja e tyre s’është më sekret/Kylie dhe Timothee fotografohen së bashku
02/06 10:11
Top News – Jori Delli në telashe / Vidoet e modeles janë të ndaluara në këtë shtet!
01/06 15:22
Top News – Pink bën dush në natyrë/ Këngëtarja shfaqet nudo në rrjetet sociale
01/06 09:58
Top News – Bashkëpunim me njëri-tjetrin?/ Luizi poston foto krah Oltës- Filloi…
01/06 09:41
Top News – I dha fund lidhjes me Pete Davidson/ Kim Kardashian zbulon arsyen e ndarjes
31/05 16:28
Top News – Pushime në brigjet e Italisë/ Di Caprio fotografohet më një tjetër vajzë
31/05 14:48
Top News – Baba për herë të katërt / E dashura 30-vjeçare e Al Pacinos shtatzënë
31/05 09:49
Top News – Fansat bojkotojnë Taylor Swift/I kërkojnë të ndahet nga i dashuri i ri
31/05 09:47
Top News – Dua Lipa në botën e modës/ Dizenjon koleksionin e parë Versace
30/05 19:26
Top News-‘Kënga e radhës…’/Nita poston fotot me Luizin dhe…
30/05 10:30
Top News-Shakira nuk di të ndalet/Bashkon forcat me bizarrap për të ‘thumbuar’ Pique
29/05 10:46
Top News-Gjërat po bëhen serioze/Bad Bunny dhe Kendall po njihen me familjet
29/05 10:42
Top News – ‘Mishi kokërr’/ Luizi zbulon momente nga projekti i ri
27/05 21:34
Top News – Celine Dion anulon shfaqjet/ U diagnostikua me një çrregullim të rrallë neurologjik
27/05 16:47
Top News – ‘Më pëlqen të ha’/ Bebe Rexha reagon ndaj komenteve për peshën
26/05 16:58
Top News – ‘Më akuzoi se e tradhtoja me Drake’/ Kim tregon vuajtjet që i ka shkaktuar Kanye
26/05 15:07
Top News-Ronaldo është ndarë/Media spanjolle plas deklaratën e bujshme
26/05 10:49
Top News – Shakira dhe fiksimi për sportistët/Zbulohet partneri i ri pas ndarjes me Pique
26/05 10:48
Top News-E solli në jetë një nënë surrogate/ Khloe Kardashian-s’jam aq e lidhur me djalin
25/05 16:57
Top News – ‘Ai ka dëshirë të vendosë për gjithçka’/ Jennifer Lopez shpërthen ashpër ndaj Ben Affleck
25/05 16:13