Top Channel/ Begaj në Shkup, Tirana do të marrë kryesimin e Samitit të Bashkëpunimit të Evropës JL
13/06/2024 23:05

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, deklaroi nga Shkupi se Shqipëria mbetet një mbështetëse entuziaste dhe proaktive e bashkëpunimit rajonal. Ky bashkëpunim, - theskoi Presidenti Begaj, përmirëson jetesën e qytetarëve, forcon marrëdhëniet e fqinjësisë së mirë dhe ndihmon proceset integruese Euroatlantike. Gjatë një konference për shtyp, në përfundim të Samitit të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore, Begaj, në krah të Presidentes së Maqedonisë së Veriut, Gordana Silanovska-Davkova dhe Presidentit të Malit të Zi, Jakov Milatoviç, theksoi rëndësinë e forcimit të kësaj organizate për rajonin. Ndërsa përgëzoi Shkupin për lidershipin dhe vizionin evropian që tregoi gjatë ushtrimit të kryesimit të radhës, Presidenti Begaj bëri të ditura prioritetet e Shqipërisë, e cila do të marrë kryesimin e radhës. Gjatë këtij kryesimi, Presidenti Begaj deklaroi se motoja do të jetë “Të formësojmë të ardhmen tonë evropiane”, duke e vendosur integrimin në BE në qendër të drejtimit të radhës së Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore.

Top Channel/ Katër të huaj marrin pasaporta shqiptare, ceremonia në Bashkinë e Tiranës
21/07 12:38
Top Channel/ Saga e hakmarrjeve! Vrasjet e Sadikajt dhe Papës sollën zinxhirin e krimeve
21/07 12:30
Top Channel/ Dy të pafajshëm në atentat! Kamerieri në krye të detyrës dhe klienti Marsel Çela
21/07 12:30
Top Channel/Atentat për hakmarrje! Djemtë e viktimës dyshohen të përfshirë në vrasjen e Edmond Papës
21/07 12:29
Top Channel/ 3 te vrarë në Memaliaj! Ekzekutohet biznesmeni Shyqyri Kalemi dhe dy persona të tjerë
21/07 12:29
Top News/ Kapet hajduti “serial” i biçikletave, 44-vjeçari u zbulua nga kamerat e sigurisë
21/07 12:25
Top Channel/ Driloni, oaz qetësie! I preferuar këtë verë nga pushues vendas dhe të huaj
21/07 12:23
Top Channel/ Biznesi i ëmbël në vështirësi/ Bletërritësi ankohet për konkurrencën e pandershme
21/07 12:20
Top Channel/ Në Tale pushohet lirë/ Një shezlong në këtë plazh kushton 500 lekë
21/07 12:16
Top Channel/ Durrësi, magnet për vendas e turistë/ Pushuesit të kënaqur me kushtet dhe çmimet
21/07 12:15
Top Channel/ Darëzeza, plazh ekonomik/ Preferohet edhe për rërën me veti kurative dhe terapeutike
21/07 12:15
Top News/ Masakra me 3 viktima në Memaliaj/ Shkak për atentatin mafioz dyshohet hakmarrja
21/07 12:02
Top Channel/ Vidhte biçikleta në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet një 44-vjeçar
21/07 11:20
Top Channel/ Vrasësit i venë zjarrin makinën, flakët djegin një banesë
21/07 11:02
Top News/ Kush është viktima në Memaliaj!/ Një vit më parë tentuan t’i vrisnin dy djemtë
21/07 10:58
Top News/ Gjenden 3 kallashnikovë brenda makinës së autorëve të atentatit në Memaliaj, pamjet!
21/07 10:41
Top News/ Blindohet vendi, pika kontrolli në disa qytete për kapjen e atentatorëve!
21/07 10:39
Top Channel/ Gjenden armë në makinën e autorëve të masakrës, e dogjën në një fshat të Mallakastrës
21/07 10:36
Top Channel/ Autorët e masakrës në arrati! Postbollqe të shumta në autostradën Levan-Tepelenë
21/07 10:16
Top News/ 3 viktima dhe një i plagosur/ Atentat mafioz në Memaliaj, arratisen autorët
21/07 10:16