To Channel/ 30 vite burg për R Kelly e “I believe i can fly”, abuzonte seksualisht me gra e fëmijë
29/06/2022 23:01

Këngëtari amerikan R kelly është dënuar me 30 vjet burg me akuzën se ishte në krye të një skeme abuzimi seksual me fëmijët dhe gratë. Robert Sylvester Kelly - emri i plote , u gjobit gjithashtu me 100,000 dollarë Kelly - i njohur për këngët hit si "I believe i can fly dhe "Ignition" - u zbulua se kishte përdorur famën e tij për të joshur gratë dhe fëmijët duke abuzuar seksualisht me to gjatë dy dekadave. Teksa iu njoftua vendmi, gjykatësja Ann Donnelly tha se këngëtari kishte detyruar viktimat e tij të bënin gjëra tejet të rënda , jashtë vullneitit tyre, shumë prej tyre edhe ishin sëmurur, Për 6 javë gjykatësit dëgjuan se si ai trafikonte gra midis shteteve të ndryshme të SHBA-së, i ndihmuar nga menaxherët, rojet e sigurisë dhe anëtarët e tjerë të rrethit të tij të ngushtë. Gjatë seancave u zbulua edhe fakti se si Kelly kishte falsifikuar dokumente për t'u martuar me këngëtaren Aaliyah kur ajo ishte 15 vjeç në 1994, shtatë vjet para se këngëtarja të vdiste në një aksident avioni.Certifikata, e zbuluar në atë kohë, tregonte moshën e Aaliyah si 18 vjeç. Martesa u anulua muaj më vonë. Gjyaktësit e portretizuan Kellin si të rritur në varfëri, në një familje të mbushur me dhunë e që ka vujatur nga abuzimi seksual që në moshë të re.

Top News – Diane Keaton ‘lë’ këmbë e duar në Hollivud/I bashkohet legjendave të kinemasë botërore
12/08 13:41
Top News -10 akuza për përdhunim e agresion seksual/Lojtari rrezikon burgun dhe fundin e karrierës
10/08 15:32
Top News- Aventurat e turistëve për një foto!/Kujtimet e “dështuara” të pushimeve verore
09/08 17:38
Top News- Udhëtim me jaht, golf dhe surf/ Ja si i kalojnë pushimet pilotët e Formula 1
09/08 17:37
Top News – Këngëtarja shqiptare i jep fund beqarisë /Rita Ora martohet me aktorin hollivudian
09/08 15:42
Top News – Shuhet ylli i ‘Grease ‘ /Olivia Newton-John, vdiq në moshën 73-vjeçare
09/08 12:41
Top News – Ryan Giggs, telashe pa fund/Legjenda uellsiane në gjyq për agresion ndaj ish të dashurës
08/08 13:48
Top Channel/ Gliqeria këndon shqip! Këngëtarja greke jep koncert në Dropull
05/08 12:44
Top News- Ronaldo, tani vendos rekord negativ/Futbollisti më i sulmuar në rrjetet sociale në Britani
03/08 13:56
Top News- Përzgjidhen filmat për “Luanin e Artë” /Në garë për çmimin e madh Aronofsky dhe Amelio
31/07 12:01
Top News-Momenti i shumëpritur erdhi! / Beyonce publikon albumin e saj më të ri muzikor
29/07 16:42
Top News – Panik në koncertin e Dua Lipës / Fishekzjarret lëndojnë tre persona, momente tmerri
29/07 15:19
Top News-6 akuza për evazion fiskal/Prokuroria spanjolle kërkon 8 vjet burg për Shakirën
29/07 13:36
Top News-Çifti i famshëm kurorëzon dashurinë!/ Aktorja italiane jep detaje nga ceremonia madhështore
28/07 17:22
Top News-Brenda vilës 60 mln dollarëshe të JLo e Affleck/ Çifti shpërngulet në vilën luksoze
22/07 19:59
Top News – Kontrabandë me pikturën e Pikasos/ Kapet pasagjeri me faturën 450 mijë euro!
20/07 17:45
Top News – Exclusive/ Monika Lubonja, një xhiro me parashutë me pilotin e zemrës!
20/07 17:42
Top News – Brad Pitt, ‘çuditshëm’ në tapetin e kuq! Paraqitja e tij i lë të gjithë pa fjalë
20/07 15:16
Top Channel/ Rolling Stones elektrizojnë Lionin! Turneu i 60-vjetorit të grupit legjendar
20/07 12:31
Top Channel/ Martesë “sekrete” për Jeniffer Lopez dhe Ben Affleck. Pas 20 vitesh, ajo tha sërish po
17/07 23:00