Fiks Fare/ Fiksi e Fondacioni Mane pension për 3 të miturit, shisnin manaferra të ndiqnin shkollën
20/07/2023 20:30

Në muajin shtator të vitit 2022 emisioni Fiks Fare transmetoi rastin e familjes Likrama në Njësinë Administative Krrabë të qytetit të Tiranës, ku 3 të miturit e familjes mblidhnin manaferra për të sigururar mjetet shkollore. Lulzimja 13 vjeçe, Ornela 10 vjeçe dhe Arbri 6 vjeçar bashkë me nënën e tyre Majlindën çdo ditë dilnin në kodrinat përreth shtëpisë së tyre për të grumbulluar manaferra. Ornal vajza 10 vjeçare tregonte se dalin çdo ditë në mëngjes, më pas kthehen në shtëpi për të drekuar e pushuar pak. Më pas mund të vazhdojnë të njëjtën rutinë edhe për pjesën e mbetur të ditës. Por ajo që të bie në sy tek këta fëmijë është etja për dije. 9 muaj pas transmetimit në Fiks Balfin Group dhe Mane Fondatin i erdhën në ndihmë familjes duke i siguruar një pension mujor për të tre fëmijët me kushtin që të mos e ndërpresin shkollën deri në moshën 18 vjeçare. Zonja Majlinda Likrama dhe fëmijët e saj falenderojnë emisionin Fiks Fare, Fondacionin Mane dhe Balfin Group me në krye zotin Samir Mane për ndihmën e dhënë.

Episodi i plotë – Fiks Fare, 22 Prill 2024
22/04 21:01
Monitorime/ Mjeku që të fton në krevat e të mjekon dhimbjen – Fiks Fare
22/04 21:00
‘Ishallah jemi gjallë!’ Ish-ushtarakët përfundojnë “pensioni” që i paguajnë shtetit në 2035-ën! – Fiks Fare
22/04 20:45
Monikës s’i rruhet për SPAK-un e burgun, ama për diçka po! – Fiks Fare
22/04 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 19 Prill 2024
19/04 21:01
Monitorime/ Shkullaku e di ç’bën Kryeministri po t’i ngrefet – Fiks Fare
19/04 21:00
Grafia në Spitalin e Lushnjes jashtë funksionit prej 8 muajsh. Pacientët në privat – Fiks Fare
19/04 20:45
Çatinë me llamarinë, ilaçet s’i blejnë dot. Familja apel për ndihmë – Fiks Fare
19/04 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 18 Prill 2024
18/04 21:01
Monitorime/ Rita Petro shqetësohet për seks-in me drita fikur – Fiks Fare
18/04 21:00
Infermieri rrogë në shtet pa punuar, shet ilaçe privatisht. Favorizohej nga drejtori – Fiks Fare
18/04 20:45
Revoltohet Ilir Meta, shqiptarët i bën super budallenj – Fiks Fare
18/04 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 17 Prill 2024
17/04 21:01
Monitorime/ Pastori shpjegon tradhëtin e burrave në moshë – Fiks Fare
17/04 21:00
Dushku i Borshit prej vitesh me tension të ulët, OSSH projekt për linjë të re – Fiks Fare
17/04 20:45
Kafenetë e botës bosh, tek në nga mëngjesi në dark plot – Fiks Fare
17/04 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 16 Prill 2024
16/04 21:01
Monitorime/ Ilir Meta me tone të larta “SPAK-u torollaku” – Fiks Fare
16/04 21:00
Vazhdon zënia e vendeve bosh të varreve në Durrës, një i vdekur me 3-4 varre – Fiks Fare
16/04 20:45
Po të vijë Meta në pushtet do bëhemi 4 milionë. Po si do shtohet popullsia? – Fiks Fare
16/04 20:30