Festivali “Marie Kraja”/ Sonte në mbrëmje nata finale, transmetohet në Top Channel
31/03/2023 15:33

Edicioni i nëntëmbëdhjetë i Festivalit Ndërkombëtar Të Vokalit Operistik “Marie Kraja” sot në mbrëmje ka finale e këtij rrugëtimi tre ditor dhe do të transmetohet në Top Channel në orën 21:00. Gjashtëmbëdhjetë konkurrentë, nga katër kontinente kanë garuar për të marrë çmimin që mban emrin e themelueses së operës shqiptare “Marie Kraja”.

Top Channel / Festivali “Shpirti i Ballkanit”/ Grupe nga i gjithë rajoni mblidhen në Korçë
28/05 12:42
Top Channel/ Muzikali “Notre Dame De Paris’ nesër, Talar: I krahasueshëm me arenën e Veronës
27/05 22:49
Top Channel/ “Notre dame de Paris”, shfaqja të dielën në stadiumin “Air Albania”
27/05 20:14
Top Channel/ Ka festë në jug/ Festivali i përvitshëm mbledh me mijëra turistë
27/05 12:58
Top Channel/ “Notre Dame De Paris” në Tiranë, Elhaida Dani rrëfen përjetimet në “Flasim”
27/05 09:57
Top Channel/ South Outdoor festival, sktivitetet e ditës së dytë në Borsh
26/05 20:23
Top Channel/ “Notre dame de Paris”, përgatitjet e fundit për spektaklin e madh në stadium
26/05 20:06
Top Channel/ South Outdoor Festival/ Aktivitetet e ditës së dytë në Borsh
26/05 15:42
Top Channel/ South Outdoor Festival/ Aktivitetet e ditës së dytë në Borsh
26/05 12:47
Top Channel/ Seriali “Rrushe” me titra shqip! Flasin publicistë dhe poetë
25/05 20:20
Top Channel/ “Miss & Mr. Durrësi 2023”! Tea Jahja dhe Kleo Kulja u përzgjodhën mes 48 të rinjve
25/05 12:31
Top Channel/ Ekspozitë virtuale e motrave Zengo, shfaqen në Korçë veprat e artisteve të shekullit XX
25/05 11:54
Top Channel/ “Notre Dame de Paris”! Spektakli më 28 Maj në stadiumin Arena Kombëtare
24/05 20:01
Top Channel/Cut,Të shkruash me Kamera,cikël dokumentarësh në Top Channel nga gazetarja Ornela Islami
24/05 15:31
Top Channel/ “Një dasmë e hatashme”. Komedia vihet në skenë e përshtatur me realitetin shqiptar
23/05 12:26
Top Channel/ Bienalia e arkitekturës mbahet në Venezia, merr pjesë edhe Shqipëria
22/05 15:39
Top Channel/ Elvana Gjata në koncert/ Këngëtarja interpreton më 22 qershor në Arenën kombëtare
21/05 20:15
Top Channel /Koncerti i Mihallaq Andreas/ Kantautori korçar ringjitet në skenë pas mungesës së gjatë
21/05 13:06
Top Channel/ Mozaiku i muzeut kombëtar! Flet një prej autorëve të veprës së kohës së realizimit
20/05 12:36
Top Channel/ Konkursi ndërkombëtar Tempo! Mbahet në Gjirokastër, pjesëmarrës 210 artistë të rinj
20/05 12:34