Borxhliu nuk i kthen borxhin invalidit, i kërkon para të tjera dhe e kërcënon! – Fiks Fare
18/06/2024 20:45

Një 47 vjeçar nga Kuçova, invalid pas një aksidenti të rëndë aumotomobilistik, ka rënë pre e mashtrimit nga një bashkëqytetar i tij, të cilit i ka kërkuar ndihmë si shofer gjatë kohës kur duhet të kurohej në spitalin e Beratit. Gjatë kësaj periudhe ai i ka kërkuar borxh herë pas here shuma të ndryshme parash, të cilat ,duke përfituar edhe nga gjendja shëndetësore e invalidit, nuk ia ka kthyer asnjëherë. Sipas qytetarit, ky person vazhdon t’i kërkojë shuma të tjera parash, duke e kërcënuar se nuk do t’i kthejë borxhin, nëse nuk i jep paratë e tjera. 47 vjeçari Dritan Xhema i është drejtuar disa herë policisë së Kucovës, të cilët e kanë adresuar tek zyrat kundër krimit ekonomik e më pas në gjykatën e Beratit, ku duhet të ngrejë një padi civile për mashtrim.

Episodi i plotë – Fiks Fare, 12 Korrik 2024
12/07 21:01
Monitorime/ Rakia një nga përbërësit bio kundër mushkonjave – Fiks Fare
12/07 21:00
Lumit i del pronari, blerësi: E bleva me dokumentet e shtetit! – Fiks Fare
12/07 20:45
Familja nga Këlcyra me djalin tetraplegjik apel për ndihmë: Duam vetëm çatinë! – Fiks Fare
12/07 20:30
Episodi i plote – Fiks Fare, 11 Korrik 2024
11/07 21:01
Monitorime / Specialisti tregon kodet e hajdutëve të shtëpive – Fiks Fare
11/07 21:00
Polici rrahu 17 vjeçarin brenda në komisariat, u dënua dhe akoma në punë – Fiks Fare
11/07 20:45
Fiksi bën me karrocë tetraplegjikun, asnjëherë nuk ishte ngritur nga shtrati – Fiks Fare
11/07 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 10 Korrik 2024
10/07 21:01
Monitorime/ Synetlliku me 360 të ftuar e 85 mijë lule – Fiks Fare
10/07 21:00
83 vjeçari dhunon kunatën, i urinon në banesë. Policia ” Dhunoje dhe ti” – Fiks Fare
10/07 20:45
PD-ja nga fryn era, herë me SPAK-un e herë me SKAP-in – Fiks Fare
10/07 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 9 Korrik 2024
09/07 21:01
Monitorime/ Noka: Më jepni 430 mln euro se shkoj unë në burg – Fiks Fare
09/07 21:00
Firma që shtroi pallatin para zgjedhjeve prishi tubacionin e ujërave të zeza, s’e riparon- Fiks Fare
09/07 20:45
Rama frikë nga protesta PD-së, ndaj organizoi samitin e NATO-s në Amerikë? – Fiks Fare
09/07 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 8 Korrik 2024
08/07 21:01
Monitorime/ Vajza e “Përputhen”: 50% e meshkujve janë gay – Fiks Fare
08/07 21:00
2.5 mln lekë për një kemp verbërie. 500 mjekja me sekserin, 2 mln komisioni – Fiks Fare
08/07 20:45
Nëse ikën Rama do na ringjallen shpresat me Berishën në pushtet? – Fiks Fare
08/07 20:30