Zërat lirikë “Jorgjia Truja”
24/03/2017 00:00

Promovimi i artistëve të rinj nëpërmjet stimulimit artistik ka qenë që kur mori jetë vetë qëllimi i konkursit të zërave lirikë “Jorgjia Truja”.

Top Channel/ “Mik festival”, në Korçë/ Edicioni i katërt i festivalit do zhvillohet edhe në Kolonjë
24/06 19:56
Top Channel/ Koncert simfonik në Shkodër/ Orkestra frymore sjell kryeveprat botërore
24/06 12:35
Top Channel/ E majta ndryshe në Shqipëri/ Një botim për ata që folën ndryshe dhe u heshtën
24/06 12:32
Top Channel/ Zbulime të reja në Amantia/ Arkeologët zbulojnë një varr në qytetin antik
23/06 19:52
Top Channel/ Netët e dramës shqip/ Eventi që ka nisur prej vitit 2014
22/06 19:52
Top Channel/ Artkand, piktura e Zef Kolombit/“Portret gruaje” nis me çmimin fillestar prej 15 mijë €
19/06 19:52
Top Channel/“Ta dish” nga Gëzim Myshketa,Baritoni vjen me një CD të këngëve të njohura dhe një libër
18/06 19:48
Top Channel/ Ekspozitë me mozaikë. Shkodër, portrete të krijuara me gurë natyralë
18/06 15:24
Top Channel/ “Koncert për ata që s’janë më”! Durrës, nderohen personat që humbën jetën nga Covid 19
17/06 15:45
Top Channel/ “Politika si ide”/ Libri i Valentina Leskaj, reflektim për jetën dhe politikën
17/06 12:41
Top Channel/ ‘Pikaso dhe Ajnshtajni në një bar’/ Premiera e Tetarit metropol që çel sezonin artistik
16/06 19:55
Top Channel/ Artkand në Top Channel/ Pikturat e zgjedhura në ankandin në Top Channel
12/06 19:59
Top Channel/ Albanian ICT Awards/ Ceremonia e ndarjes së çmimeve në edicionin e 9
11/06 20:17
Top Channel/ “Luleborë” në teatrin e Korçës/ Në skenë hipin pas një viti këngëtarët
11/06 12:34
Top Channel/ Me art kundër padrejtësive/Alketa Xhafa Mripa vendos theksin edhe një herë te feminizmi
10/06 20:04
Top Channel/ Hapësira që na rrethon/ Ekspozita e Artan Shabanit në Kalanë e Tiranës
09/06 19:57
Top Channel/ “Dy luanë drejt Venecias”/ Filmi më i ri, shfaqja çdo dite tek amfiteatri i Tiranës
08/06 20:01
Top Channel/ Festivali i polifonisë në Pilur/ Grupet më të mira u mblodhën në nder të Lefter Cipës
07/06 19:56
Top Channel/ Edicioni i tretë/ Mbrëmja e muzikës kulte në Korçë
06/06 18:20
Top News – Festivali që ndali pandemia në 2020! Rikthehet në Shëngjin me 75 artistët me famë
05/06 20:28