Turistët që nuk duan hotel/ Të ardhur nga Çekia ngrenë kampet në pyjet e Llogorasë
08/07/2020 15:43

Ky grup turistësh cekë kanë ngritur tendat e tyre në parkun kombëtar të Llogorasë. Ata udhëtojnë në vende te ndryshme dhe nuk pëlqejnë te flenë ne hotel apo te ushqehen ne lokale. Kanë me vete udhëzuesin dhe një kuzhinier që u gatuan “Unë quhem Tomas, jam udhëheqësi i këtij grupi. Na pëlqen te jemi pranë me natyrën!” Kuzhinieri: Të gatuaj në këto kushte nuk është problem për mua. I shijoj të tilla udhëtime Për këta çekë është dita e parë që ndodhen në Vlorë. Ata i gjetëm mes pyllit në Llogora “Quhem Vera dhe kam ardhur në Shqipëri me të dashurin tim. Do t’u a sugjeroj të gjithëve” “Jam Piter 50 vjeç dhe ndodhem në Shqipëri me gruan time. Shqipëria është një nga vendet më të bukura që kam vizituar.

Top News – Dyshohet të jetë vrarë/ Gjendet i pajetë pranë kamionçinës
05/08 22:12
Top News – Covid, situata alarmante/ Meta-Rama duhet të shtojë buxhetin!
05/08 22:12
Top News – Meta dekreton shtyrjen e fiskalizimin/ Ja ligjet e publikuara
05/08 22:02
Ndarja e Shqipërisë në 4 rajone/ PD dhe LSI akuzojnë Ramën: Merr në dorë të gjitha fondet e BE
05/08 19:54
Top News – Shiu shuan flakët në vend/ MM-u dogjën 140 ha shkurre e pyje
05/08 19:54
Covid-19, Ministria pranon shifrat/ Më shumë shtrime në dy spitalet se raportimet zyrtare
05/08 19:45
6 viktima dhe 139 raste/ Tirana mbetet vatra kryesore me numrin më të madh të infektimeve ditore
05/08 19:43
Flor Binaj & Ori Nebijaj qajnë hallet nën det – Pushime On Top 3
05/08 19:40
Top News – Qindra viktima në Bejrut/ ‘Arrest shtëpie për përgjegjësit’
05/08 19:38
Top News – Sejko-ekonomia nis rritjen me 2021/ Rikuperimi pas pandemisë
05/08 19:13
Top News – Sekuestro ndaj Ndroqit/ Avokati-ka shkelje të rënda ligjore
05/08 18:20
Top News – Vrasja e taksistit/ Policia shoqëron disa të dyshuar
05/08 17:43
Top News – Moti i keq në Kosovë/ Paralajmërime për përmbytje
05/08 17:35
Top News – 6 viktima dhe 139 të infektuar/ Rekord infektimesh
05/08 17:20
Top News – Bilanci në Kosovë/ 15 viktima dhe 218 raste të reja
05/08 17:01
Liga Profesioniste e futbollit shqiptar mbledhje me drejtuesit e lartë të FSHF
05/08 16:44
Top News – Berisha, skema e dyshimte/ Pagesat nga kompani Boronicash
05/08 16:41
Covid-19 në vend/ Ministria e Shëndetësisë: 139 raste të reja dhe 6 humbje jete në 24 orë
05/08 16:31
A do kthehen fëmijët në shkollë? Diskutohen tre variante, por jo rikthim 100 % në klasa
05/08 16:30
Top News – Shpërthimi në Liban/ 100 viktima e mijëra të plagosur
05/08 16:13