Top News – Zjarr në reanimacion/ Indi, humbin jetën 13 pacientë me covid
23/04/2021 13:03

13 pacientë kanë humbur jetën pasi një zjarr shpërtheu në një njësi të kujdeist intensiv në një spital indian ku trajtoheshin pacientë me covid, afër Mumbait. Dy ditë më parë, 24 pacientë me covid u ndanë nga jeta po në këtë shtet pasi një rrjedhje në rrjet bëri që tu ndërpritej oksigjeni në respirator Të paktën 13 pacientë kanë humbur jetën pasi një zjarr shpërtheu në një njësi të kujdeist intensiv në një spital indian ku trajtoheshin pacientë me covid, afër Mumbait. Zjarri u shua dhe katër të mbijetuar u zhvendosën në spitalet e afërta. Incidenti vjen në mesin e një vale të dytë infektimesh në indi. Rritja e rasteve ka vendosur në vështirësi spitalet duke krijuar mungesa të oksigjenit, shtretërve në kujdes intensiv dhe ventilatorëve. Të premten, India regjistroi 332730 raste koronavirusi, shifra më e lartë një ditore kjo në botë, për të dytën ditë radhazi. Numri i viktimave ndërkohë u rrit në një rekord tjetër, duke shkuar në 2263 në 24 orët e shkuara. Zjarri u shënua në spitalin Vijay Vallabh, në zonën Virar, në shtetin perëndimor të Maharashtra-s, rreth 70 km në veri të mumbait. Mbtetet e paqartë se si nisi zjarri dhe zyrtarët kanë hapur tashmë një hetim. Dy ditë më parë, 24 pacientë me covid u ndanë nga jeta po në këtë shtet pasi një rrjedhje në rrjet bëri që tu ndërpritej oksigjeni në respirator.

Top News – ‘Dita e Zemëratës’ në Palestinë/ Përgjaken edhe protestat e solidarizimit me gazën
18/05 22:14
Top News – Mesdheu ‘gllabëron’ emigrantët/ Mbi 50 të humbur në brigjet e Tunizisë, shpëtohen 33
18/05 21:49
Top Channel/ Palestinezë hapin zjarr ndaj ushtarëve izraelitë në protestën e Bregut Perëndimor
18/05 21:16
Top Channel/ Palestinezët përleshen me forcat izraelite gjatë demonstratës në postbllokun e Nablus
18/05 21:15
Top Channel/ Hungaria dënon qëndrimet ‘e njëanshme’ të BE për sulmet izraelite mbi Gaza – Pa koment
18/05 21:14
Top Channel/ Ushtria ndalon mijëra emigrantë që hyjnë në territorin spanjoll Ceuta – Pa koment
18/05 21:14
Top Channel/ Palestinezët shikojnë bombën e pashpërthyer të avionit izraelit në Gaza – Pa koment
18/05 21:13
Top Channel/ Forcat izraelite shpërndajnë protestuesit me granata shurdhuese në Jeruzalem– Pa koment
18/05 21:13
Top Channel/ Iranianët në protesta solidarizimi me popullin palestinez – Pa koment
18/05 21:12
Top Channel/ Funerali të riut palestinez të vrarë nga zjarri izraelit në Bregun Perëndimor–Pa koment
18/05 21:11
Top News – Ringjallet Kështjella e Versajës/ ’Monet’ kthehet pas ‘pushimeve të detyruara’ në kinë
18/05 19:59
Top News – Gjukanoviç, shefit të NATO-s/ Mali i zi duhet ta rrisë pjesëmarrjen në KFOR
18/05 19:57
Top News – Presidenti çek, ndjesë Vuçiçit/ Ndihet fajtor për bombardimin e ish-Jugosllavisë
18/05 19:31
Top News – Grataçela kineze, pranë shembjes/ Lëkundet kulla 300 metra e lartë, evakuohet në panik
18/05 19:30
Top Channel/ “Të na falni”, presidenti çek i kërkon ndjesë Serbisë për bombardimet e Nato-s në 1999!
18/05 17:06
Top News – ‘Vetëm ti më ke mbetur’/ Gaza, babai i rrënuar shtrëngon foshnjën e plagosur
18/05 16:59
Top News – ‘Godet’ sifilizi…/ Rritje alarmante e rasteve në Australi
18/05 16:11
Top News – Dasëm mes yjesh…/ Ariana Grande martohet në fshehtësi
18/05 16:11
Top News – Ceuta nën sulm/ Turma emigrantësh ‘mësyjnë’ enklavën spanjolle
18/05 16:10
Top News – Izraeli luftë në dy fronte/ ’SHI’ raketash në Liban kundër hezbollahut
18/05 15:31