Top News – Vrau tre vajzat e saj… Del në gjykatë nëna ‘monstër’
18/09/2021 18:07

Një nënë e akuzuar për vrasjen e tre vajzave të saj doli në një gjykatë në zelandën e re. Lauren Anne Dickason akuzohet se ka vrarë binjaket dy vjecare dhe motrën e tyre gjashtë vjecare, menjëherë pasi familja mbërriti në zelandën e re nga afrika e jugut. Ajo doli para një gjykate mëngjesin e të shtunës në qytetin port të Zelandës së re, Timaru dhe një gjykatës rekomandoi një spital për vlerësimin e shëndetit mendor të saj. Dickason, 40, akuzohet për vrasjen e vajzave, trupat e të cilave u gjetën të enjten në një pronë ku familja qëndronte. “Policia do të donte të siguronte komunitetin se ky ishte një incident i izoluar tragjik dhe se nuk është në kërkim të asnjë personi tjetër të dyshuar”, thanë autoritetet e rendit në një deklaratë. Dickason do të dalë sërish para gjykatës më 5 tetor. Familja u vendos në Timaru, një qytet me 29 mijë banorë në ishullin jugor të zelandës së re. ajo kishte dalë nga izolimi i detyrueshëm dy javë më parë. mediat në zelandën e re kanë raportuar se Dickason dhe bashkëshorti i saj, ishin mjekë.

Top Channel/ Gropa të mistershme shfaqen në brigjet e tërhequra të Detit të Vdekur
27/10 22:18
Top Channel/ Moska kritikon përdorimin e dronëve ushtarakë të Turqisë në Ukrainë
27/10 22:17
Top Channel/ Marina ruse shpëton anijen nga sulmi i piratëve në Gjirin e Guinesë
27/10 22:16
Top News- Bllokohet për 2 orë Parisi / Alarmi për bombë rikthen frikën e terrorizmit
27/10 20:22
Top Channel/ SHBA bllokon `China Telecom`: “Po na spiunoni, nuk na e hidhni dot”!
27/10 17:44
Top News- BE ‘nuk bën shaka’ / Pse i vendosi Polonisë 1 mln euro gjobë në ditë
27/10 17:20
Top News- Erdogan ka probleme mendore / Opozita turke akuza të ashpra ndaj presidentit
27/10 17:18
Top News – Vrasësi shqiptar kapet në Brazil / Zbulohet identiteti, e kërkonin edhe tre shtete
27/10 17:16
Top Channel/ Itali, nëna vret vajzat 3 dhe 11 vjeç dhe zhduket- i largoheshin babait të dhunshëm
27/10 15:52
Top Channel/Raporti:“Vetëm 2% e pasurisë së Elon Musk, do t`i jepte fund urisë nëpër botë”!
27/10 15:52
Top Channel/ Habit Eurostat: Shqipëria, vendi me numrin më të vogël të grabitjeve për frymë!
27/10 15:22
Top Channel/ “Çmendet” nafta në tregjet ndërkombëtare, çmimi- niveli më i lartë në një dekadë
27/10 15:08
Top Channel/ Vuçiç paralajmëron tensione:”Në 6 nëntor, aksion tjetër në veri të Kosovës”!
27/10 14:22
Top News – Bolsonaro nën hetim penal / Për mënyrën se si e menaxhoi krizën e Covidit
27/10 14:10
Top News – Katër fëmijë u mbytën në Egje / Greqia fajëson Turqinë: Nuk po lufton trafikantët
27/10 14:09
Top Channel/ Hakmarrja e natyrës, shfaqen gropa në mes të detit si “shpagim për njeriun”
27/10 13:54
Top Channel/Skenari i luftës: Dongsha, ishulli ku nis ofensiva e SHBA-së nëse Kina mësyn Tajvanin!
27/10 13:49
Top News Natyra po hakmerret! / Vrimat gjigante mbushin brigjet e Detit të Vdekur
27/10 13:45
Top News – Stërvitja e parë me dronë / SHBA dhe Bahreini bashkojnë forcat në Gjirin Persik
27/10 13:36
Top News – Shqetësim për sigurinë kombëtare / SHBA anulon licencën e kompanisë kineze
27/10 13:29