Top News – Vrau dhe hëngri nënën e tij/ Dënohet 28 vjeçari kanibal në Spanjë
16/06/2021 20:34

Një gjykatë spanjolle ka dënuar me 15 vite burg një 28-vjeçar “kanibal” i cili vrau dhe më pas hëngri nënën e tij. Alberto Gomez Sanchez u arrestua në vitin 2019, pasi policia gjeti pjesë të trupit të nënës së të riut në shtëpinë e të ndjerës, disa prej të cilave ishin nëpër tase plastike. Gjykata hodhi poshtë pretendimet e Sanchez se ai kishte pësuar një “episod psikotik” në momentin e vrasjes dhe për këtë arsye e dënuan me 15 vite burg dhe pesë muaj shtesë për “përdhosje të një personi të vdekur”. Ndër të tjera, atij i kërkohet të paguajë vëllanë e tij 60,000 euro për “ankthin mendor” që i shkaktoi. Policia arriti në shtëpinë e Maria Soledad Gomez në lindje të Madridit në shkurt të vitit 2019, kur një mik shprehu shqetësimin për fatin e saj. Sipas mediave të huaja Sanchez, atëherë 26 vjeç mbyti nënën e tij pas një debati dhe më pas e copëtoi dhe hëngri pjesë të trupit të saj për dy javët e ardhshme, ndërsa ushqeu edhe qenin e tij me pjesët e trupit të së ndjerës.

Top News-Aprovohet pasaporta shëndetësore/ Protesta masive në Francë, revoltohen qytetarët
05/08 21:41
Top News-1 viktimë nga zjarret në Maqedoni/ ‘Përvëlohet’ vendi, shpallet gjendja e krizës
05/08 21:41
Top News – Tragjedi në familjen Ballack/ Humb jetën ne aksident djali i ish-futbollistit
05/08 17:47
Top News – Vritet barabarisht nëna e 3 fëmijëve/ Trupi i saj u gjet 10 ditë më vonë në një pellg
05/08 17:47
Top News-Mbi 28 milionë cigare të sekuestruara/45 persona përfundojnë në pranga nga policia
05/08 15:34
Top Channel/ Arrestohet ‘shefi i shefave’ i Ndraghetës, në Spanjë
05/08 15:24
Top News-Gjermania e Franca injorojnë OBSH-në/Së shpejti do ta japin dozën e tretë të vaksinës
05/08 14:41
Top News-WhatsApp vjen me risi të reja/Pas shumë muajsh zyrtarizon funksionin ‘view once’
05/08 14:33
Top News – Lamtumirë puthje në faqe/ Franca kundër ‘la bise’, mund të zhduket përgjithnjë nga Covidi
05/08 14:31
Top News – Arrestohet ‘Bosi i bosëve’ / Shefi i ‘Ndrangheta-s ishte strehuar në Madrid
05/08 14:24
Top News – ‘Shpërthen’ liqeni i Como-s/ Dy ditë shi pa u ndalur, uji pushton sheshe e shtëpi
05/08 14:05
Top News-Përmbyset furgoni me emigrantë/11 persona humbin jetën dhe plagosen 13 të tjerë
05/08 13:14
Top News – Po i sigurojnë armë karteleve / Meksika padi kundër kompanive amerikane
05/08 13:12
Top News – Zjarret rrethojnë Evian/ Greqi, shkrumbohen 150 shtëpi, murgjit nuk largohen
05/08 13:11
Top News – Rrezik katastrofe në Turqi/ Zjarri përfshin termocentralin, evakuohet popullata
05/08 13:10
Top News – Përvëlim dhe zjarre në Evropë / Vala më e egër e të nxehtit në dekada të tëra
05/08 13:08
Top News – Kur dasma kthehet në mort / 17 persona vriten nga rrufetë, plagoset dhëndrri
05/08 13:08
Top News – 750 milionë USD armë Tajvanit / Administrata Biden informon kongresin, zemëron Kinën
05/08 13:07
Top Channel/ Dasma kthehet në tragjedi, rrufeja vret 17 të ftuar
05/08 12:05
Top Channel/ Rregullat e reja! SHBA nuk do të lejojë hyrjen e të pavaksinuarve
05/08 11:50