Top News-Vrasja e nënës, lajmi për fëmijët!/Si u njoftuan të miturit, daja merr kujdestarinë
07/12/2021 11:35

Një ngjarje e rëndë u regjistrua të dielën në Greqi, ku një shqipar I identifikaur me emrin Festim i moshën 40 vjec mbyti për vdekje bashkëshorten e tij Elonën, në prani të fëmijëve të tij të mitur. Bëhet me dije se daja dhe psikologë të specializuar kanë marrë përsipër që tu tregojnë fëmijëve për lajmin e hidhur, për vrasjen e nënës së tyre nga I ati. Të miturit, të moshës 8 dhe 10 vjec, momentalisht ndodhen në shtëpinë e dajës së tyre, pasi ky I fundit mori përsipër përgjegjësinë që ti merrte fëmijët në kujdestari, fill pas krimit të rëndë. Mediat greke shkruajnë se lajmi për fëmijët është tejet tronditës, duke marrë parasysh se marrëdhenia mes prindërve të tyre shkonte shumë mirë dhe nuk kishin përcarje. Nga ana tjetër, disa orë para krimit të rëndë , cifti kishin postuar një foto në Facebook, moment I cili ishte kapur nga djali I tyre I mitur. Miqtë dhe të afërmit virtual janë shokuar nga vrasja tragjike, pasi në mëngjes ishin vetë ata që komentonin foton e çiftit, duke i uruar për jetën e tyre të lumtur bashkëshortore, ndërsa pak orë më vonë lexuan lajmin e trishtë të vrasjes së mikes së tyre. Vëllai i Elonës, u shpreh të martën për policinë greke se ishte mjaft I tronditur ngakjo ngjarje, kjo pasi sic deklaron ai, Festimi dhe e motra e tij kishin një marrëdhënie shumë të mirë bashkë dhe ishin të martuar prej 10 vitesh. Mediat greke këtë të martë kanë publikuar pamjet e momentit të autorit të vrasjes duke dalë nga Gjykata.

Top News-Emra falsë dhe 10 mijë euro për në BE/47 të arrestuar, 25 në Shqipëri dhe 22 në Itali
19/01 18:06
Top News- Greqia gati të njohë Kosovën…!/Ministrja Gërvalla vizitë zyrtare në Athinë
19/01 17:57
Top News – Çpo ndodh në Beograd e Prishtinë/Escobar dhe Lajçak, vizita paralajmëruese
19/01 15:51
Top News- Çdo do të ndodhë me negociatat!/Macron kërkon risi në marrëdhëniet BE-Ballkan
19/01 14:50
Top News – Mbërrijnë ‘Bishat’ në Athinë… / Greqia rivalizon Turqinë: Balancohen forcat në Egje
19/01 14:31
Top News – SHBA i bën presion Malit të Zi / Bashkohuni me Open Balkan, të gjithë ose do dështojë!
19/01 14:28
Top News – Turqia dhe Serbia bëhen bashkë / Ndërmjetësojnë bisedimet për krizën në Bosnje
19/01 11:49
Top News – Qeveri pakice në Mal të Zi / Gjukanoviç me Abazoviçin, kundër partive pro serbe
19/01 11:37
Top News- Sinjale pozitive për negociatat/Marrëveshja e parë mes Bullgarisë dhe Maqedonisë
18/01 21:06
Top News- Erdogan pret Vuçiç si mysafir!/Presidenti turk, takime me liderët e Ballkanit
18/01 17:55
Top News-‘Edi Rama, pasha i Erdoganit!’/Mediat greke, shqetësim për afrimin Shqipëri-Turqi
18/01 17:09
Top News- Franca mban peng Kosovën/Macron nuk heq vizat, edhe pse kushtet janë plotësuar
18/01 15:34
Top news- Serbia po kthehet në autokraci…!/‘New York Times’-Si e kontrollon Vuçiç opinionin publik
17/01 19:52
Top News- Premton hapjen e negociatave/Qëndrimi i qeverisë së re gjermane për integrimin
17/01 18:15
Top News – Infermierja e testeve false për covid/Arrestohet në Itali, çmimi deri në 400 euro
17/01 17:28
Top News- BE nuk i bën dot presion Kurtit!/Serbia e zemëruar me Brukselin, kërcënon Kosovën
17/01 17:25
Top News- Vuçiç bie nga pushteti në Prill!/Çfarë tregoi referendumi për kushtetutën në Serbi
17/01 16:18
Top News- Ballkani me tre liderë shqiptarë!/Abazoviç drejt emërimit si kryeministër i Malit të Zi
17/01 16:18
Top News – Gjoba 60 vjecarëve të pavaksinuar / Greqia nis masat drastike, spitalet në rrezik kolapsi
17/01 15:37
Top News – Del lista e vendeve si ‘zonë e kuqe’/Ja kush janë 14 shtetet, përjashtohet Shqipëria
17/01 14:16