Top News-Të dhënat personale të qytetarëve/Si i siguroi PS, përmes e-Albania apo nga puna në terren!
13/04/2021 11:21

Publikimi i lajmit se të dhënat personale të 910 mijë qytetarëve të Tiranës janë në zotërim nga strukturat e PS dhe se kjo e fundit i ka shfrytëzuar për qëllime elektorale, kanë shkaktuar një furtunë reagimesh gjatë dy ditëve të fundit. PD ka depozituar menjëherë në Spak padi penale dhe kërkon zbardhjen e çështjes, ndërsa PS hedh poshtë të gjitha këto deklarata Lajmi i publikuar në portalin lapsi.al se të dhënat personale të 910 mijë banorëve të Tiranës, disponohen nga stukturat e PS, ka shkaktuar regime të forta politike gjatë dy ditëve të fundit. Sipas këtyre të dhënave në database e PS, janë të skeduar në mënyrë të detajuar të gjithë personat e përfshirë në listë, me të dhënat personale, bindjet politike si dhe shënuar, emri i anëtarit socialist që e ka pasur nën mbikqyrje, ose sic shkruhet në këto të dhënan paronazhstit. Nga sa kuptohet nga materialet e publikuara, cod individe, ata publik sidimos kane qënë nën vëzhgim nga perosni që i kishtë nën patronazh, i cili ka raportiar më pas edhe për bindjet e secilit. Nga të dhënat rezulton se PS ka caktuar një person edhe për të monituaruar shehin e shish Bendo, të cilit ndëersa i shënihen të gjitha të dhëenat si shihet si vutues i sigurtë majtas.

Top News – Hartë prostitucioni në Tushemisht/ Në pranga pronari dhe administratorja e hotelit
12/05 10:23
Top Channel/ Tentativa per kultivim kanabisi, arrestohen 2 persona në Krujë
12/05 10:15
Top Channel/ Tronditet dhe Korça! Një i plagosur me armë zjarri
12/05 02:25
Top Channel/ Atentat në Elbasan, vritet 41-vjecari, viktima Everest Çaka. Plagoset bashkëshortja
12/05 02:24
Top News – Atentat mafioz në Elbasan/ Ekzekutohet 41 vjeçari për motive hakmarrje
11/05 22:31
Top News – Kush është viktima e atentatit mafioz/ Historia e tij nis me një disko në Barcelonë
11/05 21:56
Top News – Shefi i Policisë që shkarkoi Rama/ Riemërohet në post nga drejtori Ardi Veliu
11/05 21:45
Top News – Organizatat terroriste në Shqipëri/ Ja emrat, vendimi botohet në fletoren zyrtare
11/05 21:44
Top News – Atentat mafioz në Elbasan/ Ekzekutohet 41 vjeçari për motive hakmarrje
11/05 21:43
Top News – Shitësit e kokainës kapen në befasi/ Durrës, sekuestrohet 1 kg drogë 2 në pranga
11/05 21:42
Top Channel/ Ekzekutimi i 41-vjeçarit në Elbasan, mbërrin në vendngjarje Ardi Veliu
11/05 21:31
Top News – A janë votat, kusht për ministër! Emrat e mundshëm të kabinetit ‘Rama 3’
11/05 21:27
Top News – Manovrat ushtarake mbi Adriatik/ Ushtarakët amerikanë ndërhyjnë në Durrës
11/05 21:26
Top Channel/ Ekzekutim në Elbasan, qëllohet për vdekje 41-vjeçari
11/05 21:00
Top Channel/ Qëllohet për vdekje i riu në Elbasan, shpëton vajza që ishte në makinë me të
11/05 20:59
Top News – ‘Xubi’ i Yzberishtit vdes në aksident/ Në luftë me bandat, por jetën ia mori motorri
11/05 20:20
Top News – ‘Pandora V’, në operacion Shqipëria/ Objekte të vjedhura arkeologjike, 67 arrestime
11/05 20:19
Top News – Shkarkimi, strategjia e Ilir Metës! A do dëshmojë presidenti në komisionin hetimor!
11/05 20:18
Top Channel/ Kërpudhat kanë vrarë dhe më parë/ Në 5 vite ka pasur 50 helmime, 3 nuk mbijetuan
11/05 20:03
Top Channel/ Dhuna në familje, burrat asnjëherë nuk i shikojnë problemet tek vetja
11/05 20:01