Top News/ ‘Stuhi’ deklaratash: Biden, dil nga gara / Shtohen thirrjet për tërheqjen e presidentit
11/07/2024 13:22

Fushata e Presidentit Biden për një mandat të dytë në Shtëpinë e Bardhë po përballet me pengesa të reja ndërsa ish kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, ligjvënësja demokrate Nancy Pelosi tha se “i takon presidentit të vendosë” nëse duhet të qëndrojë në garë. “Dua që ai të bëjë atë që vendos vetë”, tha Pelosi në një emisionin televiziv në MSNBC. Ajo nuk tha se Biden duhet të qëndrojë në garë. Ndërsa Presidenti Biden ka thënë në mënyrë të përsëritur se ai ka marrë vendimin e tij, tha ajo, “Ne të gjithë po e inkurajojmë atë që ta marrë atë vendim, sepse afati po mbaron”. Aktori me famë botërore dhe donator i rëndësishëm i fushatës së demokratit Biden, George Clooney tha se presidenti nuk duhet të garojë. Senatorë dhe kongresmenë demokratë thanë se druheshin lidhur me aftësitë e demokratit Biden për të mundur republikanin Donald Trump. Stuhia deklaratave të ashpra, pavarësisht këmbënguljes së fortë të Presidentit Biden se nuk do të tërhiqet nga gara, nxjerr në pah dallimet e thella për këtë çështje mes udhëheqjes demokrate. Ligjvënësi Pat Ryan i Nju Jorkut është bërë demokrati i tetë në Kongresin amerikan që i kërkoi publikisht Presidentit Biden që të tërhiqet nga gara.

Top News/ SPAK nis hetimet për 21 Janarin. Kërkon materialet dhe aktet nga prokuroria e Tiranës
16/07 11:54
Top Channel/ 60-vjeçari terrorizon lagjen në Korçë, qëllon me armë nga banesa
16/07 11:11
Top Channel/ Sherri me policët në Lungomare! Çfarë vendosi Gjykata e Vlorës për dy autorët
16/07 10:59
Top News/ Kërkojnë revokim të masave të sigurisë/ Gjykata e Lartë vendos për Berishën dhe Malltezin
16/07 10:41
Top News/ U plagosën dy policë gjatë sherrit në Vlorë, lihen në burg dy persona
16/07 10:38
Top Channel/ Pamje nga plazhi në ishullin e Sazanit, Rama: E kanë “sulmuar” turistë të huaj e vendas
16/07 10:25
Top News/ Rama publikon pamje nga ishulli i Sazanit: E kanë ‘sulmuar’ të huajt
16/07 09:29
Top Channel/ “Dritë e diellit”, Meriton Mjekiqi uron djalin për ditëlindje, poston foto me të: Mos…
15/07 23:17
Top Channel/ Nokës i hiqet e drejta për të folur në Kuvend, shkon drejt foltores! Ndërhyn garda
15/07 22:59
Top Channel/ “Po bëhet një gabim i madh”,Xhafaj kritika drejtësisë së re: S’është garë statistikash
15/07 22:16
Top Channel/ Opozita i bën “gjyqin” Altin Dumanit, akuzat e forta e përgjigjja e kreut të SPAK
15/07 22:08
Top News/ U arrestua dhe ekstradua në Itali. Lirohet Sokol Sinomati, do hetohet në gjendje të lirë
15/07 22:04
Top News/ Estonezët, interes për Shqipërinë. Futet në hartën e destinacioneve turistike
15/07 21:22
Top Channel/ Iu vu tritol jashtë derës së apartamentit, kush është Xhovana Nikolli? I dashuri…
15/07 21:20
Top Channel/ “O Nuredin Dumani, mbaje dashnoren”, shpërthimi i tritolit që iu bë motrave, në TikTok…
15/07 21:19
Top Channel/ Beleri niset drejt Strasburgut, 5 ditë leje për t’u betuar si eurodeputet
15/07 19:43
Top Channel/ Opozita “gjyq” Dumanit në kuvend, i kërkuan llogari për Berishën,
15/07 19:37
Top News/ Oficer policie në Shqipëri/ E shkuara si ‘skifter’ i efektivit të policisë së Lezhës
15/07 18:35
Top News/ Deri në 600 euro nata/ Jugu mbetet bosh, pushuesit nuk e zgjedhin për çmimet
15/07 17:25
Top News/ Droni ndëshkon shoferët e pabindur/ Kapen në shkelje dhjetëra shoferë, gjobiten
15/07 17:16