Top News – Si vidheshin vilat luksoze të Saukut!/ Zbardhen detaje të reja nga dosja e 5 grabitësve
15/04/2021 13:56

Zbardhen detaje të reja nga dosja e 5 grabitësve të vilave luksoze në zonën e Saukut në Tiranë, mes të cilëve ishte edhe famëkeqi Hektor Qirjazi, i njohur ndryshe me emrin Dorian Llamani. Mësohet se pesë grabitësit identifikonin vilat luksoze që do të vidhnin nëpërmjet aplikacionit google maps. Me një krik dore dhe kaçavidë të madhe arrinin të hapnin dyert ndërsa mbanin radio marrëse dhënëse për të ndihmuar njëri-tjetrin nëse hasnin vështirësi në hapjen e tyre. Pas kësaj do të takoheshin në shtëpinë e tij në zonën e Astirit për të ndarë lekët” “Kapërceva murin e shtëpisë dhe kam hyrë në oborrin e banesës dhe kam marrë drejtimin për nga dera e ballkonit të kësaj banese e cila ishte e hapur fare. Menjëherë kam hyrë brenda dhe kam kontrolluar nëpër shtëpi ku nuk kishte asnjë banor. Pasi kam kontrolluar te njëra nga dhomat e gjumit të katit të parë, kam gjetur një kasafortë e cila ishte e mbyllur, e kam hapur me kaçavidë dhe kriko dhe kam qëndruar rreth një orë për ta hapur se ishte me kod. Aty mora 4 pako me euro, bizhuteri, ndërsa në një dhomë mora telefon Samsung, një palë vëthë, IPAD dhe lojë fëmijës”

Top Channel/ Vdekja e tre familjarëve, flet për herë të parë mjeku. Tregon pse nuk i çuan në spital
09/05 13:36
Top News – U helmuan nga kërpudhat e pyllit/ Humbin jetën tre anëtarët e familjes Haliti
09/05 13:32
Top Channel/ Reagojnë familjarët e viktimave, nëna, djali dhe nusja humbën jetën në Gjirin e Lalëzit
09/05 12:50
Top Channel/ Vdesin 3 anëtarët e familjes nga Gjilani, u helmuan nga kërpudhat që mblodhën në pyll
09/05 12:50
Top News – 9 Maji, Dita e Europës/ Meta, Ruçi dhe Rama mesazhe për integrimin në BE
09/05 12:47
Top Channel/ Dita e Europës, mesazhi i ambasadorit të Bashkimit Europian në Tiranë, Soreca
09/05 12:14
Top News – Shtëpia ‘serë’ për kultivim kanabis/ Durrës, ‘papafingo’ arreston një 62 vjeçar
09/05 11:20
Top Channel/ Xhaçka mesazh në “Ditën e Europës”: Jemi afër objektivit të anëtarësimit në BE,sepse…
09/05 10:19
Top Channel/ Tiranë. Zonja fikësohet me lulet, i merr pa paguar dhe ikën e qetë
08/05 21:53
Top Channel/ Kali dhuron spektakël në Durrës, futet ne mes të trafikut dhe bën lëmsh qytetarët
08/05 21:52
Top Channel/ Berat. Qytetari: Firma ka lënë punën përgjysmë
08/05 21:51
Top Channel/ Për fundjavë në Drilon/ Fundjava mbush edhe Pogradecin
08/05 20:13
Top Channel/ Mësuesit sot ishin në provime/ Testimi për 4 mijë mësues të arsimit para universitar
08/05 20:03
Top Channel/ Votuesit për herë të parë/ Shumica dërrmuese ndoqi traditën familjare në votime
08/05 20:01
Top Channel/ Shqiptarët drejt Tiranës e Durrësit/ Ja qytetet që po zvogëlohen me shpejtësi
08/05 20:00
Top Channel/ Grida Duma video live:Pas 25 prillit, momente reflektimi,duhet të shkojmë drejt Europës
08/05 19:51
Top Channel/ Shqipëria, jo në listë jeshile/ Britania e madhe e lë jashtë listës me 12 vende për udhëtime pa karantinë
08/05 19:48
Top News – Rama publikon videon/ Shiroka në një ditë të bukur fundjave
08/05 18:16
Top News – ‘Viti i kryesisë shqiptare, i rëndësishëm’/ Raporti i OSBE vlerëson presidencën shqiptare
08/05 18:15
Top News – 3 viktima të tjera nga Covid/ Ulet ndjeshëm numri i pacientëve në spitale
08/05 18:14