Top News – ‘Shko dhe mos u kthefsh më kurrë’/ Korr sukses peticioni për ta lënë Bezos në hapësirë
21/06/2021 17:33

Pak ditë më parë u bë e ditur se pronari i Amazon, Jeff Bezos, do të udhëtojë në hapësirë. Ky udhëtim, që kap vlerën e 28 miliardë dollarëve, po shkakton një kauzë virale kundër Bezos, njeriut të dytë më të pasur në botë. Gjithashtu u tha se njerëzit kanë nisur një peticion që ai mos të kthehet më në tokë. Peticioni është online dhe deri ditën e djeshme janë mbledhur plot 45 mijë firma, nga persona të cilët nuk e duan Bezos në Tokë. Ky peticion është hapur me argumentin se Bezos është një njeri i keq, që kërkon të sundojë botën, dhe nisur nga kjo, i vetmi shans para se të instalohen mikroçipet 5G është që Bezos të mos kthehet më në tokë. Ndonëse peticioni është i tejmbushur me teori konspirative, njerëzit vazhdojnë të jenë të mendimit se Bezos duhet të lihet në hapësirë. Jeff Bezos ka thënë se do të fluturojë në hapësirë më 20 Korrik së bashku me vëllain e tij. Bezos ende nuk ka komentuar publikisht për peticionin, por në një postim më 7 qershor në Instagram, ai zbuloi se kishte ëndërruar të udhëtonte në hapësirë që kur ishte 5 vjeç: “Unë do ta bëj atë udhëtim me vëllain tim. Aventura më e madhe, me mikun tim më të mirë.”

Top Channel/ Dasma kthehet në tragjedi, rrufeja vret 17 të ftuar
05/08 12:05
Top Channel/ Rregullat e reja! SHBA nuk do të lejojë hyrjen e të pavaksinuarve
05/08 11:50
Top Channel/ Pfizer pritet të marrë miratimin e plotë në shtator
05/08 11:17
Top Channel/ Nuk ndalet Rihanna! Zyrtarisht miliardere
05/08 10:38
Top News-Mbante tankun në shtëpi/ Gjermani, gjobitet me 250 mijë euro pensionisti
05/08 10:33
Top Channel/ Disa shtete planifikojnë dozën e tretë të vaksinës, OBSH i kritikon:Po vendet e varfra?
05/08 02:13
Top Channel/ Francë, flamingot dynden drejt kriporeve, ekspertët analizojnë gjendjen shëndetësore
04/08 22:52
Top News-1 vit nga shpërthimi i Beirutit/ Qytetarët në protestë, kërkojnë drejtësi
04/08 22:06
Top News – Përmbytjet rrezikojnë globin/Ndryshimet klimatike, pasoja të rënda deri në 2030
04/08 22:06
Top Channel/ Nuk është muzika! Çfarë e bëri Rihannën miliardere?
04/08 21:47
Top Channel/ Dua Lipa po i djeg pushimet në jug! Daily Mail, disa shkrime për artisten e Shqipërinë
04/08 21:41
Top News – Kundër dozës së tretë të vaksinës/OBSH-të pezullohet deri në fund të shtatorit
04/08 21:39
Top News-Lojërat Olimpike të Tokios/ Shkon në 322 numri i personave të infetkuar
04/08 21:38
Top News-160 zjarre, nën kontroll/ 14 ende aktive, vijon puna për shuarjen e flakëve
04/08 19:24
Top News-Miqtë i ka bërë armiq/ Aktorja e njohur tregon arsyen, çuditen fansat
04/08 18:16
Top News – Pozuan me pacientët pa ndjenja gjatë operacionit, ndëshkohen mjekët
04/08 17:31
Top News – Pamje horror! ‘I fusin drogë në alkool’ ja si çmendet adoloshentja…
04/08 16:16
Top Channel/Me granatë në dorë.Burri futet në ndërtesën qeverisëse në Kiev,kërcënon do e shpërthejë
04/08 16:09
Top News – Perëndimi nën kërcënim / Al Kaeda bashkohet me talibanët, djep i ri xhihadi
04/08 15:51
Top News – Alarm kombëtar! Sulmi i rrezikshëm nga hakerat, thirrje qeverisë
04/08 15:48