Top News – Rrëfimi i mikeshës së Caroline/ ‘E kuptova që në varrim që Babis ishte vrasësi’
19/06/2021 20:33

Një mikeshë e ngushtë e familjes të së ndjerës Caroline ka rrëfyer për median greke se e kishte kuptuar që Babis e kishte vrarë, pas një gjesti që bëri gjatë varrimit të saj. Qëndrimi i tij në varrimin e bashkëshortes më 14 maj në Alonissos, ngriti dyshime në komunitetin lokal, se vrasësi mund të ishte ai. Ajo që ngjalli më shumë dyshime se ai mund të ishte autori i krimit ishte se nuk i dha nderimet e fundit bashkëshortes së tij siç duhej. ‘Gjatë gjithë ceremonisë ai nuk i afrua as dy metra arkivolit të Caroline. Ai gjithmonë rrinte larg saj dhe më bëri përshtypje që ai as nuk e shikonte. Të gjithë njerëzit që ishin brenda tempullit kaluan dhe i dhanë lamtumirën e fundit Caroline. Në këtë proces preket e vdekura dhe luten mbi të. Është imazhi i fundit. E megjithatë piloti nuk u afrua kurrë. Ai nuk i dha lamtumirën e fundit asaj, madje as nuk e preku. Ai nuk bëri asgjë që bënë të tjerët. Sapo shkova në shtëpi, i thashë familjes time se Babis e kishte vrarë Carolinen’ është shprehur mikja e familjes me lot në sy. Pasi u mor vesh se Caroline ishe vrarë, gjakftohtë Babis përqafoi të vjehrrën disa minuta para mbërritjes së tij në GADA. Susan, nëna e vajzës së vrarë dhe babai i saj, janë mbyllur në shtëpinë e tyre në Chora të ishullit, pas rrëfimit të 32-vjeçarit Babis para autoriteteve të policisë.

Top Channel/ Shkëndija zjarri në bord, me një lëvizje fotografi shpëton avionin!
25/07 10:22
Top Channel/ Laguna në Argjentinë bëhet rozë për një arsye “të tmerrshme”!
25/07 09:22
Top Channel/ Las Vegasi “ndalon” barin: “Po na merr ujin, hiqeni”!
25/07 09:21
Top Channel/ Demonstratë në Romë kundër pasaportës së detyruar të vaksinës
24/07 21:04
Top Channel/ Përpjekje ajrore kundër zjarreve masive në Nevada, SHBA
24/07 21:04
Top Channel/ Përleshje dramatike në Paris kundër pasaportës së vaksinës
24/07 21:03
Top Channel/ Rusia dërgon 88 ton ndihma për Kubën me urdhër të Putin
24/07 21:02
Top News – Temperatura ndëshkuese… SHBA para një tjetër vale të nxehti
24/07 17:43
Top News – Miku i mirë në ditë të vështirë/ Rusia ndihmon Kubën pas protestave antiqeveritare
24/07 17:15
Top News – Rrufetë pas përvëlimit/ Shi, breshër dhe erë e fortë në Britani
24/07 17:14
Top News/ Protesta kundër izolimit/ 57 arrestime pas marshimeve në qytetet e Australisë
24/07 16:36
Top News/ Tokio 2020, ‘nga shiu në breshër’/ Pas Covid-19, një tajfun kërcënon Lojrat Olimpike
24/07 16:36
Top News/ CIA do hetojë sëmundjen misterioze/ Një task force do të merret me sindromën e Havanës
24/07 16:36
Top News/ Vodhën 2 mln USD energji elektrike/ Policia malajaziane asgjësoi 1069 pajisje të Bitcoin
24/07 16:35
Top News – I armatosur dhe budalla/ Vodhi ambulancën me gjithë pacientin brenda
24/07 16:23
Top News – Mohimi i gjenocidit në Bosnje/ Ndalohet e dënohet me ligj, ndryshon kodi penal
24/07 15:39
Top Channel/ Kush e fiton luftën SHBA-Kinë për Tajvanin? Befasojnë ekspertët!
24/07 15:36
Top News – Dukeshin kekë, por ishte kokainë/ Agjentët e DEA-s konfiskojnë drogë dhe para
24/07 15:35
Top News – Më shumë se 130 viktima në Indi/ Shirat shkaktojnë përmbytje e rrëshqitje dheu
24/07 15:34
Top Channel/ Banorët në rrezik, kamioni i zjarrfikësve vërsulet e “can” murin e flakëve!
24/07 15:22