Top News-Raikkonen si Rooney – Shet makinën Ferrari me vlerë 1.8 mln Euro
23/01/2022 16:06

Kimi Raikkonen ndjek shembullin e shumë përsonazheve të tjerë të famshëm si Ëayne Rooney dhe vendos të shesë online makinën e tij Ferrari F12 tdf tek një koncesionar zviceran. Modeli luksoz 'made in Maranello' që është një version i evoluar e F12 berlinetta është i personalizuar për finalndezin dhe ka një ngjyrë të kuqe identike me atë të Ferrari F2007 me të cilin Raikkonen fitoi titullin botëror. E pajisur me një motor 6.3 V12 me potencë 780 kuaj/fuqi. kjo makinë ka kambio automatike me 7 marshe dhe mund të shkëputet nga 0 në 100 km/h në 2.9 sekonda, ndërkohë që shpejtësia maksimale kalon 340 km/h,. Por ajo që bie në sy për Ferrarin F12 tdf është vlera e saj, 1.8 milionë euro, një cmim ky që ëhstë shumë i lartë në krahasim me makinat e tjera Ferraru F12tdf, por pasqyron vecantitë dhe prestigjin e pronarit të këtij automjeti

Top News – Shakira, Sharon Stone, Minogue… / Shkëlqejnë në tapetin e kuq në premierën e ‘Elvis’
26/05 15:38
Top News – Më rrahu në muajin e mjaltit! / Vazhdon telenovela Depp-Heard, ankohet aktori
26/05 15:37
Top News – Sharon Stone nuk njeh moshë / Aktorja shkëlqen në tapetin e kuq në Kanë
23/05 14:19
Top News-Capital T kthehet pas në kohë/Të pathënat e fëmijërisë gjatë kohës së luftës
22/05 13:23
Top News – Kate dhe Uilliam në kinema / Në premierën e Top Gun në Londër
20/05 16:07
Top News – Tom Cruise largohet nga Kana / Shfaqi premierë atje Top Gun Maverick
19/05 16:59
Top News-Pezullon blerjen e Twitter / Elon Musk ka mbi 70 për qind ndjekës të rremë
18/05 22:01
Top News-Thyen heshtjen pas 19 vitesh / Këngëtari i njohur flet për romancën me Beyoncen
18/05 21:54
Top News-Si ishte takimi i parë me vjehrrën…/Rrëfehet Klea Huta-Më pa si vajzën e saj
12/05 16:44
Top News-Çiljeta largohet nga muzika!/Këngëtarja bën deklaratën e fortë në emision
12/05 16:43
Top News-Ndarja më e bujshme në rrjet/Reagon për herë të parë Dua Lipa, shpjegon arsyen
11/05 14:54
Top News-30 milionë dollarë për një copë ‘shkëmb’/Rritje e çmimit edhe për diamantet e bardhë
11/05 12:04
Top News – Loredana takohet me Neymar Jr / Reperja publikon momentin në rrjetet sociale
06/05 19:56
Top News-3 herë e përjashtuar nga Kisha / Madonna kërkon takim me Papën, ja kërkesa e saj
06/05 19:47
Top News-Vajza e Donald Trump drejt altarit! / Martohet në Florida, detajet nga ceremonia
06/05 19:45
Top News-‘Tani ndihem e pathyeshme’ / Dua Lipa zbulon arsyen e fortë se pse la duhanin
06/05 19:43
Top News-Momente tensioni në gjykatë / Amber Heard largohet e frikësuar kur Depp i afrohet
06/05 19:40
Top News-E dashura dhe 4 fëmijët e Putin në ‘rrezik’/Fshihet në Zvicër BE sanksionon Alina Kavaevën!
06/05 19:13
Top News-Spring festival ndez Tiranë / Muzikë dhe ushqim tradicional në Sheshin Skënderbej
06/05 17:32
Top News-‘Shpirti im ishte i vdekur’/Amber Heard trondit gjykatën me dëshminë e saj
05/05 21:53