Top News – Pengu i mjekut të princeshë Diana/ Çfarë ndodhi atë natë të 31 gushtit të 1997
20/06/2021 14:28

Ndarja trgjike nga jeta e princeshë Dianës ka ngritur jo pak dyshime për një aksident të organizuar nga vetë princ Charles, kjo pasi menjeherë pas ndarjes së bujshme Diana kishte filluar një lidhje të re. Më 31 gusht të vitit 1997, MonSef Dahman ishte kirurgu i ri në detyrë në spitalin më të madh në Paris. E tani, për herë të parë, ka rrëfyer për “Daily Mail” orët tragjike në të cilat u përpoq që të shpëtonte Lady Diana-n. Aksidenti në Paris, ku një “Mercedez” doli nga rruga dhe u përplas, brenda të cilës ishin Princeshë Diana, shoferi Henri Paul dhe truproja, Travor Rees, shënon një moment tragjik në historinë e monarkisë britanike. Në agimin e 31 gushtit të 1997-s, kirurgu 32-vjeçar ishte në turn, në spitalin më të madh të Francës. Dahman ka nënvizuar, kundër teorive të disa komploteve kundër princeshës, se personeli i urgjencë atë natë ka bërë gjithçka për ta shpëtuar.

Top Channel/ Laguna në Argjentinë bëhet rozë për një arsye “të tmerrshme”!
25/07 09:22
Top Channel/ Las Vegasi “ndalon” barin: “Po na merr ujin, hiqeni”!
25/07 09:21
Top Channel/ Demonstratë në Romë kundër pasaportës së detyruar të vaksinës
24/07 21:04
Top Channel/ Përpjekje ajrore kundër zjarreve masive në Nevada, SHBA
24/07 21:04
Top Channel/ Përleshje dramatike në Paris kundër pasaportës së vaksinës
24/07 21:03
Top Channel/ Rusia dërgon 88 ton ndihma për Kubën me urdhër të Putin
24/07 21:02
Top News – Temperatura ndëshkuese… SHBA para një tjetër vale të nxehti
24/07 17:43
Top News – Miku i mirë në ditë të vështirë/ Rusia ndihmon Kubën pas protestave antiqeveritare
24/07 17:15
Top News – Rrufetë pas përvëlimit/ Shi, breshër dhe erë e fortë në Britani
24/07 17:14
Top News/ Protesta kundër izolimit/ 57 arrestime pas marshimeve në qytetet e Australisë
24/07 16:36
Top News/ Tokio 2020, ‘nga shiu në breshër’/ Pas Covid-19, një tajfun kërcënon Lojrat Olimpike
24/07 16:36
Top News/ CIA do hetojë sëmundjen misterioze/ Një task force do të merret me sindromën e Havanës
24/07 16:36
Top News/ Vodhën 2 mln USD energji elektrike/ Policia malajaziane asgjësoi 1069 pajisje të Bitcoin
24/07 16:35
Top News – I armatosur dhe budalla/ Vodhi ambulancën me gjithë pacientin brenda
24/07 16:23
Top News – Mohimi i gjenocidit në Bosnje/ Ndalohet e dënohet me ligj, ndryshon kodi penal
24/07 15:39
Top Channel/ Kush e fiton luftën SHBA-Kinë për Tajvanin? Befasojnë ekspertët!
24/07 15:36
Top News – Dukeshin kekë, por ishte kokainë/ Agjentët e DEA-s konfiskojnë drogë dhe para
24/07 15:35
Top News – Më shumë se 130 viktima në Indi/ Shirat shkaktojnë përmbytje e rrëshqitje dheu
24/07 15:34
Top Channel/ Banorët në rrezik, kamioni i zjarrfikësve vërsulet e “can” murin e flakëve!
24/07 15:22
Top Channel/ Ekspertët në SHBA:Varianti Delta, ndër sëmundjet më ngjitëse që njeh shkenca!
24/07 15:13