Top News – Pandemia Covid 19/ 471 mijë të infektuar në botë, shpërthim i ri në SHBA
26/03/2020 12:18

Janë tashmë më shumë se 21 mijë viktimat e koronavirusit në botë sipas të dhënave më të fundit të universitetit John Hopkins, të raportuara nga CNN. Ndërsa të prekurit nga infeksioni janë më shumë se 471 mijë. Pandemia e koronavirusit vazhdon të zgjerohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Viktimat atje kanë shkuar në 1031 ndërsa rastet pozitive janë 68572. Në orët e fundit është regjistruar një shpërthim i vërtetë rastesh pozitive veçanërisht në shtetin e Nju Jorkut; mbi 30 mijë, thuajse gjysma e totalit në të gjithë shtetet e bashkuara. Viktimat janë 285, nga të cilat 192 vetëm në Nju Jork, që është edhe zona më e goditur.

Top News- ‘Rusia po vret mediat e pavarura’/ Reporterët pa kufij: Të heqim ligjin pë agjentët e huaj
16/06 22:41
Top News – Astronauti francez ecën në hapësirë/ Hera e tretë, do instalojë panel diellor – Pa koment
16/06 21:17
Top News -Itali, dalin pamjet e tmerrshme/ Rënia e teleferikut, ku humbën jetën 14 persona/Pa koment
16/06 21:16
Top Channel/ Lideri suprem i Iranit thotë se fati i vendit varet nga iranianët në zgjedhjet e të premtes
16/06 21:08
Top Channel/ New York celebron me fishekzjare fundin e kufizimeve të Covid-19
16/06 21:07
Top Channel/ Moska urdhëron vaksinime të detyruara për punonjësit pas rritjes së infektimeve
16/06 21:06
Top Channel/ Presidenti Joe Biden del nga Villa La Grange pas samitit me liderin rus Putin
16/06 21:06
Top News – ‘Dilni kur të doni dhe pa maska’/ Franca heq detyrimin e maskave dhe orën policore
16/06 20:39
Top News – Borrell: Rusia do të ‘minojë’ BE/ Vendet anëtare nuk duhet lejojnë që të përçahen
16/06 20:37
Top News – Republikanët dënojnë takimin/ ’Biden u shfaq i dobët, i dha putin fitoren morale’
16/06 20:35
Top News – Vrau dhe hëngri nënën e tij/ Dënohet 28 vjeçari kanibal në Spanjë
16/06 20:34
Top News – Incident në takimin Biden – Putin/ Gazetarët e të dy palëve, si filmi ‘ballë për ballë’
16/06 19:27
Top Channel/ Biden e Putin takohen brenda, jashtë ndërtesës gazetarët rusë përplasen me amerikanët!!
16/06 19:25
Top News – Putin jep detaje nga takimi/ ’Nuk kemi armiqësi, por pozicione të ndryshme’
16/06 19:10
Top News- Jennifer Lopez i jep dritë jeshile/ Këngëtarja nga Kosova publikon hitin veror
16/06 18:16
Top News – Trupëroja që përbuzet nga amerikanët/ Presidenti Biden i beson jetën e tij një aziatiku
16/06 17:47
Top Channel/ Italia, vrasje për nder- nëna tërheq vajzën në kurth me një sms!!
16/06 16:51
Top News – Një moment dramatik…Fqinjët heronj shpëtojnë 3 fëmijë nga zjarri
16/06 15:57
Top Channel/ Itali: “S`më pëlqen kjo muzikë”, shqiptari i thyen shishen në kokë pronarit të lokalit!
16/06 15:55
Top Channel/ Biden e Putin takohen brenda, jashtë ndërtesës gazetarët rusë përplasen me amerikanët!!
16/06 15:54