Top News – Një picë në trotuar… / Bolsonaro pa vaksinë, ndalohet të hyjë në restorant
21/09/2021 12:03

Krerët e pavaksinuar të shteteve që marrin pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara këtë javë mund të ddetyrohen të ushqehen me një picë në trotuar, në vend që të hanë ushqimet e shkëlqyera të restoranteve të Nju Jorkut. Ky ka qenë rasti i Presidenti të Brazilit Jair Bolsonaro, natën e tij të parë në Nju Jork, ku askush nuk lejohet të hyjë në restorantet e qytetit pa dëshmi të vaksinimit kundër COVID-19. Populisti i ekstremit të djathtë është një skeptik i vaksinave, ai është mburrur se nuk është vaksinuar, duke thënë para se të nisej për në Nju Jork se sistemi i tij imunitar është mjaft i fortë për të shmangur koronavirusin. Dy ministra të kabinetit në delegacionin e tij postuan një fotografi të Bolsonaros dhe ndihmësve të tij duke ngrënë pica në një trotuar të Nju Jorkut të dielën në mbrëmje.

Top Channel/Europa “drejt gjunjëzimit”: a po e shteron qëllimisht Putin tregun e gazit?
17/10 10:03
Top Channel/ Kapiteni amerikan: Pashë me sy e mi sesi UFO-t dëmtuan armët atomike në bazën tonë!
17/10 10:02
Top Channel/ Kolumbia sterilizon 24 hipopotamët e baronit të drogës Pablo Escobar
16/10 20:30
Top Channel/ 11 nxënës humbin jetën gjatë ekskursionit në brigjet e lumit në Indonezi
16/10 20:24
Top Channel/ NASA lëshon anijen Lucy për eksplorimin e asteroidëve ‘trojanë’ të Jupiterit
16/10 20:23
Top Channel/ Stuhia godet Greqinë/ Një i vdekur dhe dëme kolosale nga vala e motit të keq
16/10 19:52
Top News – Një grabitje spaktakolare… / Policia ndjek hajdutin me traktor
16/10 18:02
Top News – Tërmet me manjitudë 4.8 / Viktima dhe të lënduar në ishullin turistik të Balit
16/10 18:00
Top News – Tokë e helmuar me toksina… / Tronditet qyteti, fajtor një incenerator i vjetër
16/10 17:59
Top News – Jo më martini për Mbretëreshën! / Mjekët e urdhërojnë të heqë dorë për hir të shëndetit
16/10 17:53
Top News – Meteor mbi çatinë e shtëpisë… / Përfundon në krevatin e një pensionisteje në Kanada
16/10 17:51
Top News – Dikur ishte si toka… / Përse Marsi u bë një planet ferri…
16/10 17:49
Top News- FDA miraton dozën e dytë të Johnson& Johnson/‘Shton edhe më shumë mbrojtjen ndaj Covid-19’
16/10 16:33
Top Channel/ Me litar mes ujit të rrëmbyer, momenti dramatik kur shpëtohet familja në Greqi
16/10 16:28
Top News- Aksioni i policisë së Kosovës në Veri/ Vuçiç- I mbështetur nga Britania e Madhe
16/10 15:40
Top Channel/ Vuçiç, “luftë” ndërkombëtarëve që mbështetën aksionin në veri të Kosovës!
16/10 15:39
Top News – Merkel ‘ndahet’ me Erdogan / Vizita e lamtumirës në Turqi për Kancelaren
16/10 15:29
Top Channel/ Vranë 10 civilë me dronë, SHBA dëmshpërblen të afërmit e viktimave
16/10 15:21
Top News – ‘Tsunami’ prej llave / Vullkani nuk ndalet në Kanarie, autoritetet në alarm
16/10 15:12
Top News – 1000 viktima në një ditë të vetme / Rekord ditor në Rusi, covid po bën ‘namin’
16/10 15:10