Top News – Moda e pandemisë/ Pizhamat-pjesë e garderobes SHIK
26/11/2020 16:23

Nuk duhet t’i quajmë më “pizhama”. Pandemia e koronavirusit, ka filluar t’i japë një dimension tjetër rutinës tonë të perditshme. Puna nga shtëpia i ka dhënë mundësinë personave të kërkojnë diçka tjetër tek veshjet, duke u përqëndruar më shumë tek rehatia dhe prakticiteti. Kështu shumë gjëra të garderobës tonë, kanë ndryshuar destinacion duke marrë edhe përdorime të tjera. Të tilla janë dhe rrobat e gjumit ose Nightëear, të cilat tashmë karakterizohen nga një vëmendje e shtuar në lidhje me materialin e përdorur teksa pëlhura duhet të jetë e një cilësie të lartë. Për të gjitha femrat ajo duhet të jenë patjetër shumë femërore. Një rëndësi e veçantë i kushtohet dhe atyre me material pambuku, të cilat përfaqësojnë sportivitetin. Veshjet duhen me materiale që lejojnë ajrosjen e trupit. Dhe si gjithmonë më të preferuarat janë ato me material mendafshi dhe një risi janë pizhamat me material kashmiri. Tashmë, do t`I shohim gjithmonë e më shumë si pjesë e garderobës shik!

Top News – Itali, qeveria nuk rrëzohet/ Conte merr votëbesimin nga deputetët
18/01 22:58
Top News – Gjermani, ashpërsohen masat/ Kush nuk pranon karantinën në paraburgim
18/01 22:13
Top News – Navalny mbetet në burg/ gjykata ruse cakton 30 ditë paraburgim
18/01 20:11
Top News – I gjunjëzuar nga koronavirusi/ Brazili nis vaksinimin, në vend shpërthejnë protesta
18/01 20:07
Top News – Habit prifti ultra-ortodoks/ Vaksina anti-covid i bën njerëzit gay
18/01 19:11
Top New – Korrupsion në nivele të larta/ Trashëgimtari i samsungut dënohet me burg
18/01 19:10
Top News – Rusia, përplasje me Holandën/ Moska dëbon dy diplomatë Holandezë
18/01 17:35
Top News – Tragjike, fëmija 2 vjeç bie nga dritarja/ I vëllai vdiq në 2017 në të njëjtën mënyrë
18/01 13:13
Top News – Shkopinj gome e gaz lotsjellës, rrihen pa mëshirë emigrantët e nisur drejt SHBA-së
18/01 12:58
Top News – “Ndragheta”/ U mbështet nga klani mafioz, përfundon në pranga kryebashkiaku në Itali
18/01 12:31
Top News – SHBA/ Fortifikimi nuk ndalon protestat, tubues të armatosur përpara zyrave qeveritare
18/01 11:53
Top News – Lironi menjëherë Navalnin!/ BE dhe SHBA paralajmerojnë Rusinë
18/01 11:48
Top News – Mjekja shqiptare ne Gjermani/ Humb jetën tragjikisht në moshë fare të re
18/01 11:09
Top News – Gruaja filmohet në kamera, i hodhi bashkëshortit helm në kafe
18/01 10:43
Top News – Koreja e Veriut, protestë përmes bukurisë/ Si e sfidojnë vajzat e reja regjimin
18/01 10:35
Top News – Arrestohet pranë kongresit/ SHBA, kishte akreditim të rremë dhe armatime
17/01 19:02
Top News- Edhe hajdutët kanë zemër…/ I vjedhin makinën invalides por pendohen…
17/01 18:51
Top News – Nuk ndalet koronavirusi/ Austria zgjat izolimin deri me 7 shkurt
17/01 18:51
Top News – 273 milionë dollarë në plehra/ Hodhi gabimisht hard diskun me 7500 Bitcoins
17/01 18:51
Top News – Shpërthen vullkani/ Indonezi, dhjetëra fshatra mbulohen nga hiri
17/01 18:51