Top News-Kontratat e vdekjes dhe shqiptarët!/Atentatet po vrasin avokatë, biznesmenë e boksierë
07/12/2021 11:04

Haris Kontogiorgis ishte boksieri grek I cili u ekzekutua mbrëmjen e së hënës në Greqi, ndërsa po futej në palestër. Sipas mediave greke, vrasja e tij ka qenë e paralajmëruar. Policia greke ka bërë me dije se vrasja lidhet me veprimin e një bande grabitje greko shqiptare që gjatë muajve të fundit ka goditur disa zona. Për arsye të ndryshme lufta e interesave në krimin e organizuar do të rifillojë nga kriminelët grekë në Atikë, që numëron rreth 18 viktima që nga viti 2017. Kjo, pa marrë parasysh ngjarjet kriminale në Zakynthos dhe pjesë të tjera të vendit apo mes anëtarëve të mafies shqiptare. Deri më tani besohet se vrasja e boksierit grek lidhet me atë të kriminelit 58 vjecar me pseudionimin “Kefalas” majin e kaluar. Boksieri shqiptar mendohet se po e ndihmote 58 vjecarin në disa punë të ndryshme, ku ky I fundit e thërriste shqiptarin ‘Nip’. Nga se bëhet me dije nga mediat greke, boksieri ka qenë pranë skenës së vrasjes së 58 vjecarit në Metamorfosi. Autoritetet greke mblodhën informacione se “kontrata e vdekjes” në maj kishte lidhje me kriminelët grekë e kryesisht me shqiptarë. Gjithsësi, mbetet e paraqtë roli I boksierit në vrasjen e 58 vjecarit, Kefalas. Sipas informacioneve, policia kishte informacione se persona të tjerë që kishin kontakte me 58-vjeçarin e vrarë, por edhe kriminelë që synonin zonën e Atikës verilindore, do të tentonin të vrisnin “nipin” apo persona të tjerë. Frika dhe vlerësimet e policies, fatkeqësisht u verifikuan mbrëmjen e kaluar.

Top News-Emra falsë dhe 10 mijë euro për në BE/47 të arrestuar, 25 në Shqipëri dhe 22 në Itali
19/01 18:06
Top News- Greqia gati të njohë Kosovën…!/Ministrja Gërvalla vizitë zyrtare në Athinë
19/01 17:57
Top News – Çpo ndodh në Beograd e Prishtinë/Escobar dhe Lajçak, vizita paralajmëruese
19/01 15:51
Top News- Çdo do të ndodhë me negociatat!/Macron kërkon risi në marrëdhëniet BE-Ballkan
19/01 14:50
Top News – Mbërrijnë ‘Bishat’ në Athinë… / Greqia rivalizon Turqinë: Balancohen forcat në Egje
19/01 14:31
Top News – SHBA i bën presion Malit të Zi / Bashkohuni me Open Balkan, të gjithë ose do dështojë!
19/01 14:28
Top News – Turqia dhe Serbia bëhen bashkë / Ndërmjetësojnë bisedimet për krizën në Bosnje
19/01 11:49
Top News – Qeveri pakice në Mal të Zi / Gjukanoviç me Abazoviçin, kundër partive pro serbe
19/01 11:37
Top News- Sinjale pozitive për negociatat/Marrëveshja e parë mes Bullgarisë dhe Maqedonisë
18/01 21:06
Top News- Erdogan pret Vuçiç si mysafir!/Presidenti turk, takime me liderët e Ballkanit
18/01 17:55
Top News-‘Edi Rama, pasha i Erdoganit!’/Mediat greke, shqetësim për afrimin Shqipëri-Turqi
18/01 17:09
Top News- Franca mban peng Kosovën/Macron nuk heq vizat, edhe pse kushtet janë plotësuar
18/01 15:34
Top news- Serbia po kthehet në autokraci…!/‘New York Times’-Si e kontrollon Vuçiç opinionin publik
17/01 19:52
Top News- Premton hapjen e negociatave/Qëndrimi i qeverisë së re gjermane për integrimin
17/01 18:15
Top News – Infermierja e testeve false për covid/Arrestohet në Itali, çmimi deri në 400 euro
17/01 17:28
Top News- BE nuk i bën dot presion Kurtit!/Serbia e zemëruar me Brukselin, kërcënon Kosovën
17/01 17:25
Top News- Vuçiç bie nga pushteti në Prill!/Çfarë tregoi referendumi për kushtetutën në Serbi
17/01 16:18
Top News- Ballkani me tre liderë shqiptarë!/Abazoviç drejt emërimit si kryeministër i Malit të Zi
17/01 16:18
Top News – Gjoba 60 vjecarëve të pavaksinuar / Greqia nis masat drastike, spitalet në rrezik kolapsi
17/01 15:37
Top News – Del lista e vendeve si ‘zonë e kuqe’/Ja kush janë 14 shtetet, përjashtohet Shqipëria
17/01 14:16