Top News – Kapet trafikanti shqiptar në Greqi/ Ju zbuluan 12kg heroinë, arrestohet dhe e dashura
25/05/2023 22:36

12 kilogramë heroinë u gjetën të fshehura në bagazhin e një makine, sasi kjo që do të trafikohej në sheshet e shpërndarësve të drogës në Athinë dhe Selanik. Në kuadër të këtij operacioni u arrestua një shqiptar 33 vjeç dhe partnerja e tij greke 27-vjeçare Mësohet se Prokuroria e Narkotikëve të Selanikut duket se ka pasur informacion për transportin e drogës dhe kur mjeti që drejtohej nga 33-vjeçari shqiptar së bashku me partneren greke 27-vjeçare kanë mbërritur në rrugën e Malgarit të Ri, iu nënshtruan një kontrolli, nga ku u gjetën 25 pako të fshehura me kujdes, brenda bagazhit, me gjithsej 12 kilogramë e 200 gramë heroinë.

Top News – SHBA vjen me kërkesat e Serbisë /Kurti ankohet për Escobar dhe Lajçak
09/06 08:00
Top News – Goditet rrjeti i prostitucionit në Itali, pjesë e grupit edhe një shqiptar
08/06 21:03
Top News – Serbia ka një ‘kalë troje’ në Kosovë/ Asociacioni, do krijojë shtet brenda shtetit’
08/06 18:55
Top Channel/ Mikesha që njohu në ishull e akuzon për përdhunim, shqiptari rrezikon 10 vite burg
08/06 16:39
Top Channel/ Zgjedhjet në Mal të Zi, “Forumi Shqiptar” premton ndalimin e kompanive të baseteve
08/06 14:18
Top News – Vuçiç premton bisedime me serbët në veri të Kosovës: Po resitojnë për të drejtat e tyre
07/06 22:50
Top News – Vuçiç, ‘burrë dramatik’ / Osmani gati për zgjedhje, serbët të bëjnë peticion
07/06 15:22
Top News – Vuçiç ‘përgatit’ Daçiç për kryeministër / Mediat serbe: Brnabiç gati të japë dorëheqjen
07/06 13:24
Top News – Vuçiç ‘më i lehtë’ se Kurti / Escobar pas takimit: Do bindë serbët për zgjedhje
07/06 13:01
Top News – ‘Diskutime të gjata me Vuçiçin…’ / Lajçak nga Beogradi: Dhuna është e papranueshme
07/06 11:14
Top News – ‘Nuk ka instikt bashkëpunimi!’ Escobar ‘kryqëzon’ Kurtin, sot ‘zbarkim’ në Beograd
07/06 09:49
Top News – 250 milionë euro për 10 muaj/ Kush është shqiptari i arrestuar në Athinë?
07/06 09:47
Top Channel/ Fushata në Malin e Zi / “Forumi shqiptar” kërkon votat në Plavë dhe Guci
06/06 19:53
Top News – Arrestohet shqiptari në Athinë, drejtonte një grup kriminal dhe pastronte para
06/06 18:34
Top News – E njohu në internet dhe e takoi në Rodos, britanikja akuzon shqiptarin për përdhunim
06/06 17:26
Top News – Vuçic e pranon / ‘Armë serbe kanë mbërritur në Ukrainë’
06/06 17:22
Top News – Kush kërkon të vrasë Vuçiç/ Deklarata e çuditshme e shqetësuese nga Beogradi
06/06 16:59
Top News – Ushtarët e plagosur nga serbët lënë Kosovën/ Trupat italiane dërgohen në vendin e tyre
05/06 19:34
Top Channel/ Gjeloshaj dënon agresionin serb: Ngremë zërin për Kosovën në qeverinë e Malit të Zi
05/06 15:27
Top Channel/Investime në çdo komunë shqiptare/Tuz, Nik Gjeloshaj premtime nëse fiton Forumi Shqiptar
04/06 15:17