Top News- Kaos në aeroportet e gjithë Evropë/Pushimet e korrikut, në rrezik…fluturimet të vështira
03/07/2022 16:31

Pushimet e korrikut janë në rrezik dështimi për miliona evropianë. Mes grevave, anulimeve të fluturimeve në minutat e fundit dhe defekteve në sisteme të ndryshme, nga parisi në londër, pa harruar edhe Romën e Milanon, kaosi mbretëron në terminale. Radhët e pritjes janë të gjata, vonesat po ashtu ndërkohë që pasagjerët e paduruar nuk mbajnë shumë dhe shpërthejnë edhe grindjet... Pas reduktimeve drastike të ndërmarra nga kompanitë ajrore në dy vite pandemi, kur aktiviteti ishte i reduktuar, tani aktiviteti ka rinisur me marsh të pestë por personeli nuk është riintegruar dhe sindikatat kanë organizuar protesta që po paralizojnë aeroportet në kontinentin e vjetër. E pikërisht sindikatat paralajmërojnë udhëtarët për një verë të vështirë. Në dy javët e fundit, kompanitë ajrore në evropë kanë anuluar 41 mijë fluturime...Anulimet do të vazhdojnë dhe duhet të arrijnë në 114 mijë nga korriku deri në shtator. Probleme të mëdha po has Lufthansa dhe nëndegët e kontrolluara prej saj, Euroëings, Sëiss Airlines, por edhe austrian airlines, Ryanair, easyjet, british airëays etj. Në itali, gjermani, spanjë, francë, britani etj, aeroportet e kanë gjetur veten në vështirësi. Kompanitë reduktuan vendet e punës gjatë kovidit dhe tani po stërmundohen për të përballuar kërkesën e shtuar, ndërkohë që udhëtimet kanë rinisur pas dy vitesh kufizime.

Top Channel/ Stuhia në Spanjë i merr jetën të riut në festival. Dhjetëra të plagosur
13/08 22:02
Top Channel/ Astronautja amerikane Jessica Watkins , 34-vjeçarja që synon Hënën dhe Marsin
13/08 17:06
Top News – ‘BE nuk është supermarket’ / Zelenski bën apel: Ndaloni vizat për rusët!
13/08 16:20
Top News – 16 anije me grurë ukrainas / ’Hapet’ Deti i Zi, 3 mln ton drithë muajt e ardhshëm
13/08 16:20
Top News- Shuhet aktorja Anne Heche / Ishte në koma prej një jave pas një aksidenti
13/08 15:57
Top News – Ku i eksporton armët Serbia… / 500 milionë dollarë në 2021, më i kërkuari obusi ‘Nora’
13/08 15:52
Top Channel/ Banorët e ishullit të Tajvanit nuk shqetësohen nga ‘daullet e luftës’ së Kinës
13/08 15:23
Top Channel/ Radhë të gjata në Kili për të marrë kopjen e draftit të kushtetutës së re të propozuar
13/08 15:22
Top News – Moskë-Beograd, biletë me një drejtim / Mijëra rusë zgjedhin Serbinë: Këtu na duan!
13/08 13:55
Top News-Autori i ‘Vargjeve Satanike’ në spital/U ‘dënua’ me vdekje nga Irani, u plagos në Nju Jork
13/08 13:42
Top News – Trazira sociale në Gjermani…! / Çmimet e larta të energjisë, një ‘fuçi baruti’
13/08 13:33
Top Channel/ Autori Salman Rushdie në intubim pas goditjes me thikë në skenë
13/08 13:15
Top Channel/ Me mijëra peshq të ngordhur në lumin Oder, Gjermania akuza Polonisë
13/08 13:11
Top Channel/ Lija e majmunit: Të huajt dynden në Kanada për vaksinën
13/08 12:05
Top Channel/ Akuzat ndaj Trump/ Akuzohet për spiunazh dhe pengim të drejtësisë
13/08 11:59
Top Channel/ Lumi Rhine i Gjermanisë po thahet, njerëzit dhe bisnezet në krizë
13/08 11:07
Top News-Çfarë gjeti FBI në shtëpinë e Trump!/Publikohet urdhëri, mund të akuzohet për spiunazh
12/08 23:00
Top News-Klani i “El Chapo” bën masakër në burg/Vriten 11 të dënuar, përleshjet zhvendosen në qytet
12/08 22:17
Top Channel/ Trump, sekrete për UFOT? Mister akuza e FBI! Askush nuk publikon çfarë dokumentesh mori
12/08 21:03
Top News-Qëllohet me thikë shkrimtari i njohur/Irani shpërblim për ‘kokën’ e tij sulmohet në NjuJork
12/08 20:36