Top News – Franca pason Spanjën/ Më shumë se 1 milionë infektime
22/10/2020 13:02

Franca është bërë vendi i dytë në evropën perëndimore që regjistron më shumë se 1 milionë infektime me koronavirus sipas universitetit Johns Hopkins. Totali i rasteve në Francë është aktualisht në 1 milionë e 357 ndërkohë që vendi ka regjistruar 34075 viktima që nga fillimi i pandemisë. Një ditë më parë ishte Spanja ajo që kapërceu pragun e 1 milionë rasteve, duke u bërë vendi i parë evropian që e kalon këtë kufi. Të mërkurën, Spanja raportoi 16973 raste të reja dhe 156 viktima. Që nga rastet e para në vend, më 31 janar, Spanja ka regjistruar një total prej 1 milionë e 5295 infektime. Tani, janë shtatë vendet e botës që e kanë kaluar shifrën e një milionë rasteve; SHBA, India, Brazili, Rusia, Argjentina, Spanja dhe Franca. Evropa ka parë një rritje të infektimeve të reja gjatë muajve të fundit duke detyruar qeveritë të miratojnë rregulla të reja strikte në përpjekje për të kontrolluar shpërthimet dhe për të garantuar që spitalet nuk do të mbipopullohen.

Top News – Befason kërkuesi britanik/ Zbulon shtëpinë e Jezu Krishtit
25/11 17:09
Top News – Koronavirusi në Austri/ Në janar, nis vaksinimi masiv
25/11 16:06
Top News – “Sasi gjigante droge”/ Ishte thjesht detergjent pluhur
25/11 15:41
Top News – Zyrtarët rusë në alarm/ Pengohet sulmi i ISIS-it në Moskë
25/11 14:04
Top News – Skenari i frikshëm/ E ardhmja e Islandës, pa akullnaja
25/11 14:04
Top News – Frikë në Berlin, makina përplaset me rrethimin e zyrës së Merkelit
25/11 13:45
Top News – Dhimbja e Meghan Markle-it/ Dukesha humbi fëmijën e dytë
25/11 12:58
Top News – Biden bën deklaratën e fortë: SHBA gati të përballet me kundërshtarët
25/11 12:52
Top News – Gjermania shtrëngon masat “për të shpëtuar” festat e fundvitit
25/11 11:41
Top News – Francë, më e keqja kaloi/ Macron-i: Të ruhemi nga vala tjetër
25/11 10:57
Greqi, 101 viktima në 24 orë/ Mitsotakis: Sistemi shëndetësor ka punuar në limite dhe ka duruar
24/11 22:40
Top News – Itali, 853 të vdekur/ Konfirmohen 23,232 raste të reja
24/11 22:35
Top News – Për herë të fundit/ Melanie pret pemën e krishtlindjeve
24/11 22:29
Top News – Babagjyshi me maskë/ Çokollatat unike në Hungari
24/11 21:13
Top News – Marrëveshja e Dejtonit/ 25 vjet pas masakrave në Bosnje
24/11 21:10
Top News – Brukseli s`e pranon/ `Dialogu nuk është bllokuar`
24/11 19:19
Top News – 101 vdekje ne Greqi/ 2135 raste të reja, 549 të intubuar
24/11 19:17
Top News – Vendi për të jetuar! Ja cilin shtet zgjedhin shqiptarët
24/11 19:15
Top News – BE dhe 800 mln euro/ Covid, ndihme për vendet e varfra
24/11 19:14
Top News – Të fshihesh në Ekuador/ Pse mafiozët zgjedhin këtë shtet!
24/11 18:34