Top News – Dua Lipa e para/ 100 artistët më të mira të 2020
04/12/2020 14:47

Dua Lipa ka arritur që të kryesojë listën e “Billboard Hot 100” për 100 artistet më të mira të vitit 2020. Këngëtarja shqiptare ka lënë prapa në vendin e dytë artisten Megan Thee Stallion, ndërsa në vendin e tretë renditet Billie Eilish. Në top 5 janë gjithashtu reperja Doja Cat dhe këngëtarja Maren Morris, që përkatësisht kanë vendin e katërt dhe të pestë. Ndërkohë dhjetëshja përmbyllet edhe me emrat e njohur si: Lizzo, Taylor Swift, Gabby Barrett, Tones And I dhe Selena Gomez. Dua Lipa ka qenë pa diskutim një nga artistet femra më të suksesshme këtë vit në tregun ndërkombëtar dhe edhe statistikat e fundvitit të nxjerra nga platforma “Spotify”, zbuluan se ajo ishte dëgjuar plot 3.8 miliardë herë gjatë vitit 2020.

Top News – Ku janë 90 milionë euro/ Bosnje, ç`ndodhi me ndihmat e BE-së për emigrantët
20/01 13:42
Top News – Një teatër, bunker, mobilje italiane/ Nga burgu, Navalny denoncon vilën sekrete të Putin
20/01 12:14
Top News – `Bomba` e Clinton dhe Pelosi/ Trump në telefon me Putin gjatë sulmit në Capitol
20/01 11:54
Top News – Lamtumira e Donald Trump: Bëmë atë për të cilën erdhëm!
20/01 11:32
Top News – Pfizer vonon vaksinat/ Italia, gati të ndërmarrë veprime ligjore
20/01 11:32
Top News – Në ditën e tij të fundit, Trump shpëton nga burgu ish këshilltarin
20/01 11:29
Top News – Dy operacione në tru e tragjedi personale/ Sot inaugurohet Presidenti më i vjetër në SHBA
20/01 10:08
Top News – Pfizer vonon vaksinat/ Italia detyrohet të rishohë planin e imunizmit
19/01 23:38
Top News – Pishinat e palestrat të mbyllura/ Bavarezët i kthehen notit në ujëra të acarta
19/01 22:17
Top News – Në orët e fundit në detyrë/ Pompeo: Kina po bën gjenocid mbi ujgurët
19/01 22:04
Top News – Rekord i ri viktimash/ Britani e madhe, 1610 të vdekur nga koronavirusi
19/01 21:59
Top News – Ajër i ndotur mbi qytet/ Milano vendos të ndalojë duhanpirjen
19/01 21:55
Top News – Etna ofron spektakël/ Lumenj llave nga krateri juglindor – Pa koment
19/01 21:23
Top News – Kokainë me qymyr dhe oriz! 12 të arrestuar në Spanjë, droga nga Brazili
19/01 21:22
Top News – Vaksinat për Ballkanin Perëndimor/ BE pas kritikave-mekanizëm për t’i siguruar
19/01 20:16
Dendias: Greqia zmadhohet/ “Miljet në detin jon japin 13 mijë kilometra katrore”
19/01 20:06
Top News – Policia gjen veprën e vjedhur/ Muzeu i mbyllur nga covid, nuk e dinte që mungonte
19/01 19:59
Top News – Ceremoni si asnjë tjetër/ Uashington, gjithçka gati për inaugurimin
19/01 19:58
Top News – Plani i BE për vaksinimin/ 70 përqind e popullatës së rritur deri në qershor
19/01 19:54
Top News – Arrihet pajtim në Gjermani/ Izolimi shtyhet deri në mes të shkurtit
19/01 19:52