Top News – Britanikët po çmenden/ Pas pijes me kanabis të mbretëreshës
26/01/2021 20:56

Një pije me energjike me ekstrakte marijuane po zhduket me shpejtësi nga raftet e Windsor Farm Shop, dyqan në pronësi të Mbretëreshës Elizabeth. Pija që përmban cannabidiol vjen me katër aroma të ndryshme dhe thuhet të jetë një prej artikujve më popullorë të dyqanit në fjalë. Përdoruesit shprehen se ajo krijon një ndjesi relaksimi e kërkimet paraprake tregojnë se mund të ketë efekt kundër ankthit. “ Pije të tilla janë mjaft të cuditëshme e sidomos të pazakonta për një dyqan si ky me prodhime bujqësore, e aq më tepër kur është dhe në pronësi të mbrëtëreshës. Ato po shiten me një shpejtësi marramendësë”, thanë disa burime për gazetën the Sun. Pija prodhohet nga një kompani e quajtur Trip, e cila është krijuar në 2019-tën por shumë shpejt, u shndërruar në markë referimi në Britani. Në faqen online të kompanisë thuhet se pija energjike që ka tërhequr kaq shumë vëmendje I jep “qartësi mendjes dhe ekuilibër trupit”.

Top News – `Po më shkatërronin nervat..`/ Princi Harry tregon arsyen e largimit nga anglia
26/02 22:37
Top News – Alarm i kuq për planetin/ Ekspertët e OKB-së, po shkojmë drejt `katastrofës`
26/02 22:35
Entuziastët francezë shënojnë 40-vjetorin e trenave të shpejtësisë së lartë TGV – Pa koment
26/02 22:22
Palestinezët kujtojnë masakrën 1994 në xhaminë Ibrahimi, kërkojnë fund të kolonive të reja izraelite
26/02 22:21
Banorët mblidhen para shkollës ku u rrëmbyen 300 vajza adoleshente në Nigeri – Pa koment
26/02 22:20
Presidenti Biden dhe Zonja e Parë mbërrijnë në zonat e dëmtuara nga stuhia në Texas – Pa koment
26/02 22:19
Zhytës vullnetarë në Gaza kërkojnë për marinarët e zhdukur egjiptianë pas stuhisë – Pa koment
26/02 22:18
Bregu u Fildishtë merr dërgesën e parë të vaksinave falas nga mekanizmi global Covax – Pa koment
26/02 22:17
Top News – Amerika `lëshon` bombën/ Vrasjen e Khashoggi-it e urdhëroi princi saudit
26/02 22:15
Top News – Vaksinat kineze në Ballkan/ Ekspertët, përpjekje për të shtuar influencën
26/02 22:14
Top News – Protesta masive në Shkup/ Jo pazareve politike në kurriz të shqiptarëve
26/02 22:13
Top News – UFO në New Mexico/ Piloti i american airlines ndesh objektin alien
26/02 22:13
Përleshje mes bandave në Athinë, plagoset shqiptari/ PAMJET EKSKLUZIVE të policisë në aksion
26/02 22:08
Republikanët mblidhen në Florida/ Pritet që të flasë edhe ish presidenti Donald Trump
26/02 20:17
Top News – Merkel refuzon vaksinën/ Nuk pranon të marrë dozën e Astrazeneca-s
26/02 20:02
Top News – Goditja e radhës për rusët/ SHBA e BE, Krimea nuk është e juaja por e Ukrainës
26/02 18:39
Top News – Samiti i BE-së për imunizimin/ Blloku do japë para për vaksinat kundër mutacioneve
26/02 18:38
Top News – SHBA, përkrahësit e Trumpit/ Shefja e policisë, duan të hedhin në erë Capitol-in
26/02 18:37
Top News – Turizmi i aventurës në rajon/ ‘Ski Touring’ përmes ‘Via Dinarica’
26/02 18:15
Top News – Varianti i tmerrshëm kalifornian/ Ekspertët, është 11 herë më vdekjeprurës
26/02 18:08