Top News – Axhenda zyrtare e Samitit të BE në Tiranë / 44 delegacione, takime dhe konferencë shtypi
05/12/2022 17:24

6 Dhjetori shënon një ditë historike për Tiranën. Në sheshin Italia mbërrijnë liderët europianë duke filluar nga presidenti francez, Emmanuel Macron, kancelari gjerman, Olaf Scholz e deri tek presidenti i Këshillit Europian Charles Michel. I vetmi lider që do të mungojë është kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez. 44 delegacione dhe shumw media ndërkombëtare do të zbarkojnë në Tiranë për të ndjekur Samitin, i cili për herë të parë organizohet në një vend jo anëtar të BE-së. Axhenda europiane parashikon që mbërritja e liderëve të fillojë që prej orës 9 e 30, kur kryeministri Rama do të presë një nga një liderët europianë në sheshin italia. Ky moment pasohet nga firmosja e marrëveshjes së zerimit të tarifave Roaming ndërmjet vendeve të Ballkanit dhe Bashkimit Europian. Marrëveshje e shumëpritur dhe e kërkuar me ngulm nga Majlinda Bregu në cilësinë e sekretares së Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.

Top News – Sonila Qato në GJKKO / Ish-drejtorja e ARRSH pyetet për tenderin e Kardhiq-Delvinë
03/02 20:04
Top News – ‘Opozitë mjerane e pa ide’ / Rama u përgjigjet akuzave për ‘McGonigal’
03/02 20:03
Top Channel/ Auto Moto Park Albania/ Konkursi për projektin e pistës moto sportive me standardet FIA
03/02 19:58
Top Channel/ Diabetikët presin fishat falas, të sëmurët mbi 65 vjeç të zhgënjyer: Rimbursim në mars
03/02 19:42
Top News – Balonë spiune mbi SHBA/ Pekini e pranon, por mohon akuzat e Uashingtonit
03/02 19:21
Top News – ‘Spiunoi’ aksionet kundër prerjes së pyjeve në Gramsh, pezullohet polici
03/02 19:10
Top News – A do hapë BE dyert për Ukrainën!/ Liderët europianë në Kiev, mesazhi për Zelenskin
03/02 18:14
Top News- Deputeti përcolli kërcënimin e Kim te Berisha/ Kryedemokrati paralajmëron Ramën
03/02 17:44
Top News – NYT zbulon detaje, McGonigal komunikoi zyrtarisht me Ramën
03/02 17:41
Top News- PD nuk tërhiqet/ Kërkojnë sërish interpelancë me Ramën
03/02 17:40
Top News – Gjyqi për vulën / Hidhet shorti në apel, Alibeaj kërkon përshpejtim
03/02 17:38
Top News – Bordi ul sërish karburantet / Nafta e benzina bien, por rritet gazi
03/02 17:37
Top News – E goditën barbarisht me thikë në lokal/ Plagosja në ish-Bllok, arrestohet autori i dytë
03/02 17:35
Top News – Vuçiç kundër tankeve për Ukrainën/ ‘Ky është gabimi më i madh politik i Perëndimit’
03/02 17:32
Top News – Transportonte vinçin mbi kamion/ Shembi mbikalimin, shoqërohet shoferi
03/02 15:56
Top Channel/ Breshëri dëmtoi bujqësinë! Në Lushnjë, u dëmtuan serat, agrumet dhe ullinjtë
03/02 15:19
Top Channel/ Borë në kryeqytet? Temperaturat ulen ndjeshëm javën e ardhshme
03/02 15:16
Top Channel/ Apeli nis punën, janë ende 25 mijë gjyqe që nuk kanë një datë të përcaktuar
03/02 15:13
Top Channel/ Shkollat e reja në Tiranë, kryebashkiaku Veliaj inspekton punimet në Vaqarr
03/02 15:11
Top Channel/ Dy aksidente me motor, humbin jetën një 18-vjeçar në Tiranë dhe një 65-vjeçar në Durrës
03/02 15:09