Top News – Atentat mafioz në Elbasan/ Ekzekutohet 41 vjeçari për motive hakmarrje
11/05/2021 22:31

Ekzekutohet një 41 vjecar në Elbasan, ndërsa ka shpëtuar mrekullisht bashkëshortja e tij. Atentati mafioz ndodhi ndodhi në lagjen “Skënderbej”. Burimet policore thonë se viktima është Everest Çaka, ndërsa e plagosur bashkëshortja e tij Silvana. Forca të shumta policie rrethuan vendin e ngjarjes dhe burimet thanë se në sallën operative të Drejtorisë Vendore të Policisë ka mbërritur një telefonatë për të shtëna me armë zjarri në lagjen “Skënderbe”, që ka njoftuar për ngjarjen në afërsi të një kompleksi në autostradë. Teksa po qarkullonte me makinë bashkë me gruan e tij, mjetit tip “Opel” i është prerë rruga dhe ndaj tij është qëlluar me breshëri me armë zjarri. Por, pas ngjarjes, janë mësuar të tjera detaje lidhur me ekzekutimin e Everest Çakës, i cili u qëllua për vdekje. Mësohet se viktima është djali i tezes se Arjan Spahiut, i cili është ekzekutuar në nëntor në Belgjikë. Ardit (Arjan) Spahiu është 38- vjeçari që ka lidhje familjare (kunat) me Erion Alibejn, i cili ndodhet pas hekurave për organizimin e disa vrasjeve. Everest Çaka alias Ibrahim Çaka nuk ishte person me precedentë të theksuar kriminalë, ndonëse Policia e pyetur për këtë person nuk bëri të ditur detaje, por lidhur me pistat e vrasjes për ta është hakmarrja dhe prishja e pazareve të drogës. Ndërkohë, pas minuta pas vrasjes, në Elbasan ka mbërritur vetë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu. Policia ka blinduar hyrjet dhe daljet e qytetit, ndërsa nuk ka asnjë të dhënë për autorët e mundshëm. Gjithashtu, një njësi e forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë është nisur drejt Elbasanit, ku ka nisur një operacion dhe janë shoqëruar disa persona.

Top News – Plazhet plot, por pa roje bregdetare! Asnjë siguri, pushuesit frikë nga mbytjet
21/06 20:09
Top News – Zgjedhjet, OK edhe nga Asambleja e KiE/ ‘Paqartësitë nuk cënuan legjitimitetin e tyre’
21/06 20:07
Top News – Dosja e famshme me numrin 339/ Mbyllet gjykimi, ja komisionerët e dënuar
21/06 20:04
Top News – SPAK, një tjetër dosje për Çapjajt/ Atentati mafioz i 2016 ndaj Saimir Beqirit
21/06 20:01
Top Channel/ Çuçi: Janë shembur 61 objekte, 29 të arrestuar dhe 94 milionë lekë gjoba
21/06 19:59
Top Channel/ “Bomba” e plehrave Pogradec/ Në zonën e mbrojtur është krijuar një mal me mbetje urbane
21/06 19:41
Top Channel/ 15 arrestime për testet covid/ I përgatisnin false për personat që udhëtonin jashtë
21/06 19:37
Top Channel/ Konflkti Ademi-Ndreu, reagon KE/ ”Ngrijmë statusin e shoqatës”
21/06 19:35
Top Channel/ Rama lë Vlorën. Deputet në Durrës/ Dorëzon në KQZ dokumentin për mandatin
21/06 19:32
Top News – Rama ‘braktis’ Vlorën për Durrësin/ Pas 8 vitesh tërhiqet, sipas nenit 67 të kodit
21/06 19:30
Top News – Përkthyesi mbajti peng trafikantin/ U kap me kokainë, mbetet në burg pa afat
21/06 18:57
Top News – Negociatat, ende pa një vendim! Shqipëria e kërcënuar nga Maqedonia e veriut
21/06 18:42
Top News – Dy mjekë në pranga për testet covid/ 15 urdhra ndalimi, u zbuluan nga përgjimet
21/06 18:13
Top News – Kryemadhi ‘shet’ Kejdi Mehmetajn/ I jep mandatin petrit vasilit me 361 vota
21/06 17:54
Ledjana nuk i ndahet Mevlanit/ ‘Zemërthyer’ thumbon përsëri ish-konkurrentin
21/06 17:53
Top News – Një ‘ferr’ i vërtetë për Shqipërinë/ Java me temperatura deri në 43 gradë celcius
21/06 17:53
Top Channel/ Ekspertë shqiptarë në Këshillin e Sigurimit të OKB/ Xhaçka: Ja kriteret
21/06 17:39
Top News – Kruja pranë katastrofës mjedisore/ Mbetjet urbane në vendgrumbullime pa leje
21/06 17:34
Top News – Rama i nxjerr të gjitha të fshehtat/ Negociatat, Llalla, 25 prilli dhe drejtësia e re
21/06 17:23
Top News – Ambicia e Shqipërisë për vitin 2030/ ‘Eksportues i madh i energjisë elektrike’
21/06 16:40