Top News – Aksion për kapjen e shqiptarëve/ Prangosen 4 në kërkim ndërkombëtar
18/03/2023 17:33

Katër është numri I shtetasve shqiptarë të arrestuar jashtë vendit së fundmi, teksa ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar për vepra të ndryshme penale. Në Kosovë është kapur dhe ekstraduar drejt vendit tone Besim Gashi, 53 vjeç, lindur dhe banues në Kosovë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë e ka dënuar me 7 vjet burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim, nga të cilat i kanë mbetur për të vuajtur 4 vjet, 1 muaj e 14 ditë burgim. Ky shtetas është dënuar si bashkëpunëtor për trafikimin e një sasie lënde narkotike të kapur gjatë një operacioni policor, të zhvilluar në vitin 2017, në fshatin Rrilë, Lezhë.

Top News- Alibeaj prezanton Bejkon për Tiranën/ Sulmon Berishën, por në Korçë kandidati tërhiqet
28/03 18:00
Top News – ‘Zonat e kuqe’ e Tiranës / Qendrat e masazhit në zonën e Unazës së Re
28/03 17:49
Top News – Ul naftën, ngre benzinën/Bordi i Transparencës publikon çmimet e reja
28/03 16:53
Top Channel/ Foreign Policy: Si u shënjestrua Shqipëria nga hakerët- Iranin e ndihmoi Rusia?!
28/03 15:57
Top Channel/ Ulen temperaturat, rikthehet dëbora/ Reshjet e dëborës nisën në zonën e juglindjes
28/03 15:52
Top Channel/ Breshër në Myzeqe, shkatërrohet pjesa më e madhe e pemëve frutore
28/03 15:45
Top Channel/ Hetimet për sulmin terrorist! Policia, 100 mijë euro kush tregon autorët e sulmit
28/03 15:45
Top Channel/ Arsimi profesional, mundësitë që ofron studimi në shkollën teknike ekonomike
28/03 15:39
Top Channel/ Zonë e lirë ekonomike në Kashar, Veliaj: Do jetë në shërbim të bizneseve
28/03 15:36
Top Channel/ Gjyqi për vrasjen e Elbasanit, Prokuroria kërkon Bardhin të dëshmojë! Refuzon gjykata
28/03 15:21
Top News – Në pranga kontrollori në Durrës/ Ryshfet për kalimin e të ndaluarve në zonën shengen
28/03 15:21
Top News- Sulmi ndaj TCH, thirrja nga Kuvendi: Të gjenden autorët e garantohet siguria e medias
28/03 15:19
Top Channel/ PD: Ishte sulm terrorist! Solidarizim me Top Channel, të gjenden sa më shpejt autorët
28/03 15:11
Top News – Arsenali i armëve në shtëpinë me qira/ Fatjon Murati ‘ja hedh’ me 3 vite burg
28/03 15:10
Top News – Mashtruesit me makina luksoze/Premtonin se do t’i blinin, por nuk paguanin asgjë
28/03 15:06
Top News – Dimri i vonuar / Në Korçë rikthehen reshjet e dëborës
28/03 14:54
Top Channel/ Të dehur në timon/ Arrestohen 9 shoferë, pezullohen 65 leje drejtimi në Tiranë
28/03 14:30
Top Channel/ Mjeti që përdorën autorët e sulmit, i vjedhur! Pronari: Ma mori roja i hotelit në Tale
28/03 13:53
Top News – Shtëpi bari në Krujë/ Arrestohen dy vëllezër, vidhnin edhe energjinë
28/03 13:44
Top News – Kurti- U trondita pas sulmit në TCH/ Kryeministri ngushëllon familjen e Pal Kolës
28/03 13:42