Top News-37 vjeçari që hiqej si ‘hoxhë’/Do ti hiqte magjinë, përdhunon 11 vjeçaren
07/12/2021 16:08

Një 37 vjecar është nën hetim nga prokuoria e Gostivarit, kjo pasi dyshohet të ketë kreyr marrëdhënie intime me një vajzë të mitur 11vjec. 37 vjecari hiqe si hoxhë që shërontë njersit nga magjitë e zeza apo mallkimet. Ka qenë nëna e vajzës ajo q ka thërritur hoxhën në shtëpi, sepse sipas saj vajzës I kishin bërë magji. I dyshuari ka kërkuar që të lihet vetëm me fëmijën në një dhomë dhe dyshohet se e ka detyruar atë të kryejë marrëdhënie seksuale. Sipas të miturës, kjo ka ndodhur dy herë, në datë 23 dhe 24 nëntor të këtij viti. Kur nëna e ka thërritur për herë të tretë 37 vjecarin, vajza u i ka treguar se çfarë ndodhi, e më pas, rasti është denoncuar në polici. Prokuroria sqaron se i dyshuari, së bashku me dy bashkëpunëtorët e tjerë nga Gostivari, kanë mashtruar edhe një viktimë tjetër. Këta të tre, e kanë bindur viktimën se duhej të nxirrnin objekte të ndryshme nga varrezat dhe kështu të nxirrnin magjitë nga ajo dhe shtëpia e saj. Për shërbimin i kanë kërkuar gjithsej 98.000 denarë. Kur ata filluan të bien dakord për një takim të ri, e dëmtuara dyshoi se ajo ishte mashtruar dhe rastin e denoncoi në polici. Për të dyshuarin e parë, Prokuroria Themelore Publike-Gostivar, i ka dorëzuar gjyqtarit të procedurës paraprake propozim për caktimin e paraburgimit, ndërsa për dy të dyshuarit e tjerë janë propozuar masa të kujdesit.

Top News – Çpo ndodh në Beograd e Prishtinë/Escobar dhe Lajçak, vizita paralajmëruese
19/01 15:51
Top News- Çdo do të ndodhë me negociatat!/Macron kërkon risi në marrëdhëniet BE-Ballkan
19/01 14:50
Top News – Mbërrijnë ‘Bishat’ në Athinë… / Greqia rivalizon Turqinë: Balancohen forcat në Egje
19/01 14:31
Top News – SHBA i bën presion Malit të Zi / Bashkohuni me Open Balkan, të gjithë ose do dështojë!
19/01 14:28
Top News – Turqia dhe Serbia bëhen bashkë / Ndërmjetësojnë bisedimet për krizën në Bosnje
19/01 11:49
Top News – Qeveri pakice në Mal të Zi / Gjukanoviç me Abazoviçin, kundër partive pro serbe
19/01 11:37
Top News- Sinjale pozitive për negociatat/Marrëveshja e parë mes Bullgarisë dhe Maqedonisë
18/01 21:06
Top News- Erdogan pret Vuçiç si mysafir!/Presidenti turk, takime me liderët e Ballkanit
18/01 17:55
Top News-‘Edi Rama, pasha i Erdoganit!’/Mediat greke, shqetësim për afrimin Shqipëri-Turqi
18/01 17:09
Top News- Franca mban peng Kosovën/Macron nuk heq vizat, edhe pse kushtet janë plotësuar
18/01 15:34
Top news- Serbia po kthehet në autokraci…!/‘New York Times’-Si e kontrollon Vuçiç opinionin publik
17/01 19:52
Top News- Premton hapjen e negociatave/Qëndrimi i qeverisë së re gjermane për integrimin
17/01 18:15
Top News – Infermierja e testeve false për covid/Arrestohet në Itali, çmimi deri në 400 euro
17/01 17:28
Top News- BE nuk i bën dot presion Kurtit!/Serbia e zemëruar me Brukselin, kërcënon Kosovën
17/01 17:25
Top News- Vuçiç bie nga pushteti në Prill!/Çfarë tregoi referendumi për kushtetutën në Serbi
17/01 16:18
Top News- Ballkani me tre liderë shqiptarë!/Abazoviç drejt emërimit si kryeministër i Malit të Zi
17/01 16:18
Top News – Gjoba 60 vjecarëve të pavaksinuar / Greqia nis masat drastike, spitalet në rrezik kolapsi
17/01 15:37
Top News – Del lista e vendeve si ‘zonë e kuqe’/Ja kush janë 14 shtetet, përjashtohet Shqipëria
17/01 14:16
Top News – SHBA nuk ndalet, e prerë në vendime!/Escobar flet për sanksione në vendet e Ballkanit
17/01 12:14
Top News – Votohet Qeveria e re maqedonase / 10 ministra shqiptarë, mandat deri në 2024-ën
17/01 11:51