Top News – 32 vende të lira për hetues në BKH/ Ja kriteret që duhet të plotësojnë kandidatët
14/04/2021 12:32

Drejtuesja e Byrosë Kombëtare të hetimit, Aida Hajnaj, ka bërë një njoftim lidhur me konkursin e hapur nga BKH për 32 vende vakante pune për pozicionin e punës ‘hetues’. Hetuesit të cilët do të punësohen do të kenë detyrimin të kryejnë hetime penale nën drejtimin e SPAK dhe për t’u punësuar duhet të përmbushin kushtet e sigurisë që janë përcaktuar në ligj. Kushdo që pretendon t’i bashkohet garës për hetues në BKH, duhet të plotësojë një fomnular në të cilin veç të dhënave profesionale duhet ti nënshtrohet një provim me shkrim e me gojë, ku përfshihen teste konjitive, të sjelljes dhe të arsyetimit logjik. Për aplikim është I nevojshëm jetëshkrimi i kandidatit, një letër motivuese, të jetë shtetas shqiptar, arsimi I lartë dhe të ketë një përvojë më shumë se 1-vjeçare pune në institucionet e zbatimit të ligjit, të mos ketë mbajtur funksione politike, të mos jetë në hetim për një vepër penale si dhe kërkohet vërtetim zyrtar që vërteton aftësitë profesionale, etike dhe integritetin moral të kandidatit. Pas plotësimit të këtij formulari që ka afat për t’u dorëzuar elektronikisht deri në 2o prill të këtij viti.

Top News – Mashtruan policinë me prova të rreme/ Si qëndron e vërteta e plagosjes së Marsel Rusit!
12/05 10:57
Top News – Hartë prostitucioni në Tushemisht/ Në pranga pronari dhe administratorja e hotelit
12/05 10:23
Top Channel/ Tentativa per kultivim kanabisi, arrestohen 2 persona në Krujë
12/05 10:15
Top Channel/ Tronditet dhe Korça! Një i plagosur me armë zjarri
12/05 02:25
Top Channel/ Atentat në Elbasan, vritet 41-vjecari, viktima Everest Çaka. Plagoset bashkëshortja
12/05 02:24
Top News – Atentat mafioz në Elbasan/ Ekzekutohet 41 vjeçari për motive hakmarrje
11/05 22:31
Top News – Kush është viktima e atentatit mafioz/ Historia e tij nis me një disko në Barcelonë
11/05 21:56
Top News – Shefi i Policisë që shkarkoi Rama/ Riemërohet në post nga drejtori Ardi Veliu
11/05 21:45
Top News – Organizatat terroriste në Shqipëri/ Ja emrat, vendimi botohet në fletoren zyrtare
11/05 21:44
Top News – Atentat mafioz në Elbasan/ Ekzekutohet 41 vjeçari për motive hakmarrje
11/05 21:43
Top News – Shitësit e kokainës kapen në befasi/ Durrës, sekuestrohet 1 kg drogë 2 në pranga
11/05 21:42
Top Channel/ Ekzekutimi i 41-vjeçarit në Elbasan, mbërrin në vendngjarje Ardi Veliu
11/05 21:31
Top News – A janë votat, kusht për ministër! Emrat e mundshëm të kabinetit ‘Rama 3’
11/05 21:27
Top News – Manovrat ushtarake mbi Adriatik/ Ushtarakët amerikanë ndërhyjnë në Durrës
11/05 21:26
Top Channel/ Ekzekutim në Elbasan, qëllohet për vdekje 41-vjeçari
11/05 21:00
Top Channel/ Qëllohet për vdekje i riu në Elbasan, shpëton vajza që ishte në makinë me të
11/05 20:59
Top News – ‘Xubi’ i Yzberishtit vdes në aksident/ Në luftë me bandat, por jetën ia mori motorri
11/05 20:20
Top News – ‘Pandora V’, në operacion Shqipëria/ Objekte të vjedhura arkeologjike, 67 arrestime
11/05 20:19
Top News – Shkarkimi, strategjia e Ilir Metës! A do dëshmojë presidenti në komisionin hetimor!
11/05 20:18
Top Channel/ Kërpudhat kanë vrarë dhe më parë/ Në 5 vite ka pasur 50 helmime, 3 nuk mbijetuan
11/05 20:03