Top News -10 akuza për përdhunim e agresion seksual/Lojtari rrezikon burgun dhe fundin e karrierës
10/08/2022 15:32

Futbollisti francez i manchester City, Benjamin mendy u shfaq në gjykatë këtë të mërkurë për t'iu përgjigjur akuzave për përdhunim dhe agresion seksual ndaj 7 femrave dhe rrezikon që të mbyllë karrierën e tij e të dënohet me burg, në rast se do të shpallet fajtor. Mendy, 28 vjec mori pjesë në procesin gjyqësor në Chester croën Court në verilindje të Londrës dhe mbi të rëndojnë plot 8 akuza për përdhunim, 1 për agresion seksual dhe 1 akuzë për tentativë përdhunimi ndaj 7 vajzave të reja. Në maj, Mendy e deklaroi veten të pafajshëm për 9 nga 10 akuzat, por më pas ndaj tij, u bë një tjetër akuzë për përdhunim që ende nuk është përmendur në gjykatë. Të gjitha ngjarjet për të cilat akuzohet mendy, mësohet se kanë ndodhurë në banesën e futbollistit, në Prestbury, pranë Macclesfield edhe kjo zonë në verilindje të Anglisë.

Top News- John Cena hyn në librin Guinness!/Realizon dëshirat e mbi 600 fëmijëve
26/09 16:25
Top News- Rikthehet ‘talenti i brezave’ Rihanna/ Do të performojë në finalen e Super Bowl
26/09 14:11
Top News – Brenda dasmës së Arminës dhe Shkëlzenit/I japin Fund beqarisë, ja detajet e ceremonisë
26/09 13:27
Top News – Berisha flet në dasmën e Shkëlzenit dhe Arminë/Liri Berisha ‘djeg’ vallen me ‘napolonin’
26/09 11:56
Top News – Nga avionët privatë tek metroja! Çifti Hollivudian përdor transportin publik
24/09 16:54
Top News – Bebe Rexha shpërthen në lot! / Projekti i saj dhe i David Guetta-s renditet i pari
24/09 13:42
Top News – Mourinho, në ritmet e ‘drillit’/ Trajneri i Romës shfaqet në videon e reperit Stormzy
23/09 16:35
Top News – Tërmeti ‘shkund’ Meksikën/Dua Lipa largohet e frikësuar gjatë performancës
23/09 16:12
Top News – Arsyeja do t’ju habisë!/Fansat ‘Vërsulen’ Me Kritika Ndaj Kim Kardashian
23/09 12:37
Top News – Askush nuk e paska vënë re!/E dashura e Jonny Depp prezente në gjyqin e tij
23/09 12:09
Top News – Mashkulli më i pashëm sipas Brad Pitt/ I pari Paul Newman, I dyti George Clooney
22/09 16:19
Top News – Nuk ka më dyshime! Leonardo Dicaprio dhe Gigi Hadid zyrtarisht çift
22/09 12:39
Top News -‘Dashuri me shikim të parë’.Eda dhe Alba në betejë me ligjin për mëmësinë
22/09 11:09
Top News – Lana Del Rey, lëndë ne universitet / Në SHBA do të studiohet muzika e artistes
21/09 19:04
Top News – Një vit jashtë transmetimit, Golden Globes 2023 rikthehet në ekran
21/09 11:38
Top News -‘U frymëzova nga lidhja e prindërve’, Rita Ora konfirmon martesën me regjisorin
21/09 10:38
Top News- Kim Kardashian blen vilën mahnitëse/Ylli televiziv në resortin e Cindy Crawford
20/09 19:18
Top News- IPhone 14 Pro Max me defekt!/Modeli i ri i Apple probleme me kamerën
20/09 17:20
Top News-Ka 481 milionë ndjekës/Cristiano Ronaldo mbetet mbreti i Instagramit
20/09 16:58
Top News – “Urime ditëlindjen Keyan.Të dua”/ BEBE REXHA uron publikisht te dashurin
20/09 15:56