Top Channel/Varianti i ri i covid, pak të dhëna/Mjekët thonë se ka simptoma të ndryshme nga covid 19
29/11/2021 19:35

Mutacioni Omicron, i cili ka frikësuar të gjithë Evropën deri më tani duket se ka një klinikë me simptomat të lehta. Të paktën këto janë të dhënat e deritanishme për raste të konstatuara pozitive, por gjithsesi mjekët janë shumë të rezervuan kur flasin për këtë mutacion të ri, pasi të dhënat janë të pakta. E ndërkohë shumë vend në Evropë kanë nisur të shtrëngojnë masat si në lidhje me pezullimin e fluturimeve në vendet ku është konstatuar Omicron, por në disa shtete është rifutur karantina për çdo shtesa që vjen nga jashtë përveç green pass dhe tamponit PCR si në rastin e Anglisë. Por a duhet Shqipëria të ndërmarrë një vendim në lidhje me fluturimet për sa kohë jemi në prag të festave dhe shumë emigrantë do të kthehen në atdhe për të festuar. Laboratorët të rëndësishëm të vaksinave janë duke kryer studime në lidhje me sjelljen që do të ketë mutacioni ndaj vaksinave për të parë fatalitetet, pasi edhe të vaksinuar me të gjitha llojet qytetarët janë riinfektuar.

Top News-143 kg kokainë me imazhin e Escobar/Lirohet nga burgu i arrestuari Erion Peti
18/01 23:08
Top News-Qyteti i vetëm në Shqipëri pa vrasje/ Asnjë krim i rëndë për 12 muajt e vitit 2021
18/01 20:42
Top News-Shifra rekord infektimesh në vend/Në 24 orë 6 qytetarë humbin jetën nga COVID-19
18/01 20:34
Top News-Shqipëria, 4 propozime në OKB/Çfarë duhet të bëjmë për mbrojtjen e grave
18/01 20:24
Top Channel/ “Nuk ka paqe pa gratë”! Fjalimi i parë i ministres së jashtme të Shqipërisë në KE
18/01 19:54
Top Channel/ Atentat në Tiranë/ U qëllua me armë me silenciator administratori i një shkolle
18/01 19:51
Top News-Dy aksidente në Krujë dhe Lezhë/Një i vdekur dhe një i plagosur në pak minuta
18/01 19:49
Top Channel/ Covid po prek edhe zemrën/ Personat që kaluan sëmundjen shfaqin probleme kardiologjike
18/01 19:47
Top Channel/ Festat mbaruan, çmimet nuk ulen/ Produktet e shportës janë ende shumë të shtrenjta
18/01 19:42
Top Channel/ Bashës i organizojnë antimiting! Mbështetësit e Berishës i qëllojnë me vezë makinën
18/01 19:39
Top Channel/ Rama 12 pyetje për shqiptarët! Shpërndahet formulari për të marrë mendimet e qytetarëve
18/01 19:36
Top Channel/ Sherr në mes të rrugës në Durrës, plagoset 50-vjeçari
18/01 19:31
Top Channel/ Drejtoria e Policisë Berat zhvillon analizë vjetore të punës, merr pjesë dhe Nano
18/01 18:58
Top News-Aksident i rëndë në Lezhë/Plagoset drejtuesi i motorit, me urgjencë drejt Traumës
18/01 18:21
Top Channel/ Aksident i rëndë në Lezhë/ Makina përplas motorin, xhami i “Benz”-it bëhet copash
18/01 18:20
Top News- Ish-agjenti i CIA për Shqipërinë/Zbulon arsyen e shtabit ushtarak amerikan
18/01 17:59
Top News – Pas vendimit për administratën/Nisin verifikimet, nëse janë apo jo të vaksinuar
18/01 17:50
Top Channel/ Xhaçka në mbledhjen Këshillit të Sigurimit të OKB: Nuk mund të ketë paqe pa gratë
18/01 17:32
Top News – Rama, përgjigje për konspiracionistët/‘Çfarë lidhje ka Turqia me rrethimet e Krujës’
18/01 17:17
Top News- Fshihej në SHBA, por fundi i papritur/ Si u arrestua në Rinas mashtruesi shqiptar
18/01 17:13