Top Channel/ Uragani Fiona, dy viktima në Puerto Rico
20/09/2022 11:30

Uragani Fiona po vazhdon të forcohet – duke kërcënuar jetën e shumë njerëzve në pjesë të Karaibeve, thonë sinoptikanët amerikanë. Qendra Kombëtare e Uraganeve tha se stuhia e kategorisë së dytë që aktualisht ka shpejtësi prej 175 km/h mund të përkeqësohet edhe në kategorinë e katërt - përcaktimi i dytë më i lartë. Shiu tanimë po godet Porto Rikon, ku të paktën dy persona kanë vdekur dhe 90% e ishullit mbetet pa energji elektrike.

Top Channel/ Anglia “në dëshpërim”, brenda ditës 900 emigrantë nga deti: Rekord i ri!
19/06 15:09
Top Channel/ Prishtina “godet” ish kreun e Listës Serbe: Dënohet për mosdeklarim pasurie!
19/06 14:45
Top News/ Flota e Putinit përballë Miamit / Marina amerikane e gjurmon me destrojerë dhe fregata
19/06 14:10
Top News/ Bombardues në krah të avionit të Putinit / E shoqërojnë kudo, edhe në udhëtimet në Rusi
19/06 14:06
Top News/ Temperatura 52 gradë celcius në hije / 550 viktima në pelegrinazhin e Haxhit
19/06 13:44
Top News/ Kaja Kallas në vend të Borrell…’Gruaja e fortë’ e Estonisë, kritike e madhe e Rusisë
19/06 12:06
Top News/ 9 mijë trupa të NATO-s në ‘këmbë’ / Fillon BALTOPS, stërvitja më e madhe e kohërave
19/06 12:02
Top News/ Rutte pason Stoltenberg…Aleat i vendosur i Kievit dhe kritik i Rusisë
19/06 12:02
Top News/ NATO, 1.5 trilionë dollarë për mbrojtjen /Kryeson Polonia, 23 shtete plotësojnë objektivin
19/06 11:59
Top News/ Gjigantët e teknologjisë, të uritur për çipa. Nvidia bëhet kompania më e vlefshme në botë
19/06 11:56
Top News/ Në kërkim të armëve e municioneve / Putin në Korenë e Veriut, shtrohet tapeti i kuq
19/06 11:54
Top News/ Dy ditë zjarr mbi depot ruse të naftës / U sulmuan nga Ukraina, nuk shuhen dot flakët
19/06 11:53
Top Channel/ “Po hapet epokë e re”: Putin takon Kim Jong Un- Kështjellë për mbrojtjen e drejtësisë!
19/06 11:52
Top Channel/ NATO vihet “në rresht”: 23 vende nga 32 hapin “thesin”, shpenzimet në 2% të PBB-së!
19/06 11:51
Top News/‘Spektakël’ bërthamor në detin Barents / Rusia lëshon raketa Kalibr e Granit nga nëndetëset
19/06 11:51
Top Channel/ 550 vdekje gjatë Haxhit, i nxehti bën “kërdinë”: Faj, edhe “kanalet” e parregullta!
19/06 11:50
Top News/ Fundoset anija greke / U sulmua nga rebelët Huthi në Detin e Kuq
19/06 11:48
Top News/ Ka shkelur ligjet e luftës! Kryqëzohet Izraeli për fushatën në Gaza
19/06 11:37
Top News/ Biden plan të ri për emigrantët/ Do të përfitojnë rreth 500 mijë persona
19/06 09:33
Top News/ Pheniani pret Putin/ Presidenti rus zbret në Korenë e Veriut pas 24 vitesh
18/06 22:47