Top Channel/ Tjetër shpërthim në Mitrovicë të Veriut, tmerrohen personat e pranishëm
06/12/2022 21:12

Një shpërthim ka ndodhur në Mitrovicë të Veriut. Shpërthimi ka ndodhur shumë pranë gazetarëve të pranishëm. Një pjesë e rrugës në Mitrovicë të veriut është bllokuar pas shpërthimit, ndërsa për shkak të sigurisë mediave u është kërkuar të largohen nga hapësirat përreth zyrave të KKZ-së. Policia e Kosovës konfirmoi se, pasditen e së martës, ndodhën disa incidente në Zubin Potok dhe Mitrovicë të Veriut, derisa zyrtarët policorë po i shoqëronin autoritetet zgjedhore në këto dy komuna, të banuara me shumicë serbe. Më herët, disa media serbe raportuan për dy shpërthime në Zubin Potok dhe tri në Mitrovicën e Veriut. Policia tha se dyshohet se kishte “shkrepje me armë dhe shpërthime”, por shtoi se “deri në këto momente nuk janë raportuar lëndime nga këto incidente”. Ajo nuk dha detaje se kush mund të jetë përgjegjës, por tha se “protestuesit” kanë demoluar zyrat e komisioneve komunale zgjedhore. Në Mitrovicë të Veriut, pranë vendit ku kanë ndodhur shpërthimet, mbrëmjen e 6 dhjetorit janë parë edhe pjesëtarët e Misionit të Bashkimit Evropian në Kosovë për Sundim të Ligjit, EULEX.

Top Channel/ Përfshihet nga flakët një makinë në parkingun e një pallati në Tiranë
27/01 22:55
Top News – Kurti kritik ndaj Escobar/ Pranon se mund të ulet mbështetja nga partnerët
27/01 22:44
Top News – Digjen dy automjete te kulla ‘Downtown’/ Pa të lënduar, raportohen vetëm dëme materiale
27/01 22:41
Top News – Trafikantët fituan 185 mln paund!/ Kaluan mbi 45 mijë emigrantë me gomone
27/01 22:15
Top News – Arrestohen dy shqiptarë në Belgjikë/ Pjesë e rrjetit që trafikonin qenie njerëzore
27/01 22:15
Top News – ‘Xhepat’ e partive / Si do t’i kontrollojë KQZ
27/01 21:51
Top News – Mbrojtën kriminelët e luftës!/ SHBA, sanskione ndaj dy ish-deputetëve serbë
27/01 21:50
Top News – Pas Berishës, të tjerë ‘non grata’! / Ambasadori britanik takon kreun e SPAK
27/01 21:50
Top News-Agresioni rus, rrezik për Ballkanin/Peleshi ndan detaje të tjera nga takimi me Lloyd Austin
27/01 21:47
Top News – Sulmohen efektivët në Veri të Kosovës/ Breshëri të shtënash ndaj patrullës së policisë
27/01 21:40
Top News – Agjenti i FBI dhe PS / Balla: Pa lidhje. Skizofreni opozitare
27/01 20:39
Top Channel/ Guroret në zonat e mbrojtura! U denoncuan nga Fiks Fare, arrestohet 1 administrator
27/01 20:13
Top Channel/ Fëmijët e zhdukur në Angli/ Alarmi i organizatave për mbrojtjen e fëmijëve
27/01 19:47
Top News – PS ka nisur fushatën…në Facebook / Drejtuesit politikë ‘mësyjnë’ terrenin
27/01 19:46
Top News – ‘Harroi’ pensionin e 114-vjeçares / ISSH- Ja dërguam me postë 6 ditë me vonesë
27/01 19:43
Top Channel/ Opozita, aksion politik ndaj një personi! Më të butë për çmimet, naftën dhe Ahmetajn
27/01 19:37
Top Channel/ Vrasje e dyfishtë në familje/ Gramsh, 75 vjeçari vret gruan dhe më pas të vëllanë
27/01 19:36
Top News – ‘Vdekja e Kalit’ në Ersekë/ Hetohet i riu, kishte plagosur edhe një tjetër
27/01 19:17
Top News – Vrau gruan dhe vëllanë me sëpatë/ Krim makabër në Gramsh, arrestohet i moshuari
27/01 18:50
Top News – Hetimi i Becchetti-t në Kuvend / Kushtetuesja ‘ndahet’ përgjysmë, kërkesa bie
27/01 18:33