Top Channel/ Sulmi me thikë në Gjermani: agresori somalez, viktimat të gjitha gra!
27/06/2021 12:13

Tre viktimat e sulmit më thikë në qytetin gjerman Vuerzburg të premten ishin të gjitha gra, thotë policia. Sipas BBC, i dyshuari i ngjarjes së rëndë është një 24 vjecar, emigrant somalez. Mësohet se ai kapi një thikë nga një dyqan dhe sulmoi njerëzit jashtë, duke plagosur gjithashtu edhe 5 gra e një fëmijë. Duket se i dyshuari ka pasur një mosmarrëveshje me njërën prej grave të lënduara prej tij. Policia thotë se emigranti kishte paqëndruesmeri emocionale e nuk përjashtohet edhe mundësimi e një besimi ekstremist islamik. Ne nuk kemi asnjë provë për autorë të tjerë", pohoi nje zedhenes i saj. Në të njëjtën kohë policia bëri thirrje për përmbajtje në rrjetet sociale, sepse menjëherë pas krimit, në mediat sociale u shfaqën videot e para që pretendonin se ishin nga vendi i ngjarjes. Kryeministri i landit të Bavarisë, Markus Söder, shkroi në Twitter se ky është një lajm të tmerrshëm dhe tronditës dhe shprehu pikëllimin e tij për viktimat dhe familjet e tyre. Të shtunën, 24 vjecari u paraqit në gjykatë, i akuzuar për tre vrasje dhe gjashtë akuza për vrasje te mbetur në tentativë dhe lendime te renda trupore.

Top Channel/ Pfizer teston ilaçin anti-Covid: nisin testet klinike për antibiotikun!
28/09 12:21
Top Channel/ Shkatërrohet karteli i drogës në Ballkan: “Po mbysnin Europën me kokainë”!
28/09 12:17
Top News – Shpërthim në bllokun e banesave / Suedi, 25 të plagosur e mbi 100 të evakuuar
28/09 12:12
Top News – ‘Përmbyti Evropën me kokainë’ / Shkatërrohet karteli nga Ballkani, kapen 2.6 ton
28/09 12:11
Top News – Vrau mësuesen 36 vjeçare / Britani, shqiptari Koçi Selamaj del para gjykatës
28/09 11:50
Top Channel/ Biden merr dozën e tretë: “Të vaksinohen sa më shumë njerëz”!
28/09 11:46
Top Channel/ Kriza e karburanteve, Britania dërgon ushtrinë-Scholz: Ja Brexit-i juaj!
28/09 11:40
Top Channel/ “Porta e Zeusit”, arkeologët e gjejnë në Turqi!
28/09 11:29
Top Channel/Dëshmia e emigrantit:“Forcat greke më lanë të vdisja më goditën e më hodhën në ujë?
28/09 11:17
Top Channel/ Kremlini kërcënon Nato-n: Mos guxoni të afroheni, do shkelni “vijat e kuqe” të Putin!
28/09 11:04
Top Channel/ Rritën çmimet, Turqia kontroll pesë supermarketeve të mëdha!
28/09 11:03
Top News – Kriza e karburantit në Britani / Johnson angazhon ushtrinë për furnizimet
28/09 10:58
Top News – Koreja e Veriut ‘qëllon’ sërish / Kim teston raketën, jugu prezanton nëndetësen e re
28/09 10:50
Top News – Pilulat kundër koronavirusit / Pfizer fillon testimin në shkallë të gjerë
28/09 10:47
Top News – ‘Varreza e trenave’… / Lokomotivat franceze rikthehen në jetë
27/09 23:36
Top News – Tmerr në avionin me 175 pasagjerë / Bie pikiatë për qindra metra, goditet nga rrufeja
27/09 22:59
Top News – Tanket serbe në kufi / Ja pamjet…tensionet të larta në Kosovën e veriut
27/09 22:49
Top News – Treni doli nga binarët… / Hetuesit në skenën e aksidentit vdekjeprurës
27/09 22:49
Top News – Biden merr dozën përforcuese / Bën apel për më shumë vaksinime
27/09 22:48
Top News – Më e mira në botë… / Vera argjentinase, e para për të tretin vit radhazi
27/09 22:48