Top Channel/ Shokohet Italia, shqiptari vret të shoqen me çekic
19/04/2021 13:59

Iku nga Shqipëria për një jetë më të mirë, por gjeti vdekjen në Itali në moshën 39 vjecare, e qëlluar nga i shoqi me cekic. Viktima është identifikua nga mediat italiane si Dorina Alla, ndërsa bashkëshorti si Besim Alla, 51 vjec me profesion metalpunues. Drama e tmerrshme familjare ndodhi në banesën e ciftit në Pove del Grappa, ku ishin transferuar përpara 4 vitesh. Pas një sherri të dhunshëm në shtëpi, 51 vjecari sipas Corrieredelveneto, e ka goditur vazhdimisht bashkëshorten me cekic në kokë. Më pas, ka marrë në telefon policinë duke pranuar se cfarë kishte bërë. Skuadrat e karabinierëve mbërritën me urgjencë në vendngjarje, por nuk patën mundësi tjetër përvecse të konfirmonin vdekjen e 39 vjecares. Në momentin e vrasjes, në shtëpi ndodheshin dhe fëmijët e ciftit, vajza 13 vjece dhe djali 9 vjecar. Të terrorizuar nga ulërimat e prindërve ata thirrën një kushërirë që banonte aty pranë, e cila rindërtoi ato momente tragjike në rrëfimin e saj për forcat e rendit.

Top News – Golden Globes në krizë/ Tom Cruise kthen çmimet, NBC pezullon ceremoninë
11/05 18:35
Top News – Nuk formohet dot qeveria/ Bullgari, presidenti shpall zgjedhje te parakoheshme
11/05 18:35
Top News – Babai më pjellor në botë/ Është nga zimbabveja, ka 16 gra dhe 151 fëmijë
11/05 17:48
Top News – ‘Duke pritur Godonë’/ Rama ironizon çeljen e negociatave me BE
11/05 16:47
Top News – Presidenti, SPAK për paratë e pista/ Meta, nga konferencat…tek postimet në Facebook
11/05 16:46
Top News – Si filloi jeta në Tokë…/ Raketa ‘mbush barkun’ me kampionet e asteroidit
11/05 16:46
Top News – Kishat gjermane sfidojnë Papën/ Bekojnë martesat e çifteve gay në shenjë proteste
11/05 16:19
Top News – 6 doza Pfizer gabimisht/ Itali, 23 vjeçarja nuk ka pasoja anësore
11/05 16:18
Top News – Për të parën herë e vetme… / Mbretëresha Elisabetë pa bashkëshortin në parlament
11/05 16:18
Top News – ‘Rizgjohet’ Çernobili/ Çarje të reja bërthamore në reaktorin numër 4
11/05 15:57
Top News – ‘Do ta zhysim Izraelin në ferr’/ Hamasi kërcënon pas vrasjes së 9 fëmijëve në Gaza
11/05 15:57
Top News – Varianti i zbuluar në Indi/ OBSH e klasifikon ‘një shqetësim global’
11/05 14:08
Top News – Kulmi i dhunës në vitet e fundit/ Jeruzalem, thirrje për qetësi nga e gjithë bota
11/05 14:07
Top News – Rusi, sulm në shkollë/ Mbi 11 viktima, një autor i vrarë, tjetri në pranga
11/05 12:27
Top News – Telashet s’kanë të sosur/ Boeing 737 Max sërish nën hetim
11/05 12:22
Top News – Tension në ngushticën e Hormuzit/ SHBA qëllon anijet iraniane në gji
11/05 12:19
Top News – Sulmi ndaj tubacionit të naftës/ Biden fajëson Moskën-përgjegjëse por nuk kemi prova
11/05 12:05
Top News – Pandemia rriti obezitetin/ OBSH e shqetësuar, paralajmëron pasoja afatgjata
11/05 11:52
Top News – Vaksina e Pfizer dhe BioNTech/ SHBA, miratohet edhe për fëmijët 12-15 vjeç
11/05 11:51
Top News – Popullsia e Kinës rritet pak/ Regjistrohet ritmi më i ngadaltë në dekada të tëra
11/05 11:48