Top Channel/ Rusia dërgon nëndetëse bërthamore në Cornwall, shqetësim për liderët e G7-tës
12/06/2021 13:28

Në Britaniku po zhvillohet samiti i krerëve të shtatë vendeve më të industrializuara të botës, është shfaquir së fundi frika se një nëndetëse ruse mund të jetë duke lëvizur përgjatë brigjeve të Cornëall-it, vendi ku mbahet takimi i nivelit të lartë. Raportet se forcat ajrore angleze janë angazhuar në operacione të pazakonta në ujrat pranë eventit, kanë ngjallur shqetësimin se dicka nuk është në rregull. Pretendimet vijnë në kohën kur presidenti amerikan Joe Biden po takohet me liderët e tjerë botërorë, përfshirë kryeministrin Boris Johnson. The Sun thotë se një barrier e përshkruar si një “unazë celiku” është përdorur për të rrethuar hotelin ku po qëndrojnë udhëheqësit e shteteve të fuqishme, me qëllimin të përforëecojë sigurinë përreth ndërtesës. por ndërkohë, në det është vënë në lëvizje luftanija HMS Prince of Wales. Forcat ajrore dhe detare britanike janë vënë në lëvizje për cdo rrezik të mundshëm nga Rusia, e ka dyshime se një nendetëse “spiune” mund të jetë dërguar në zonë. Për këtë arsye, aty po vepron dhe fregata HMS Northumberland e cila është e pajisur me sistemin tejet të avansuar Sonar 2087, i cili ka aftësinë të diktojë nëndetëset. Mësohet se Moska së fundi po operon me një luftanije berthamore të kategorisë Borei.

Top Channel/ Brezi i rrezikuar koralor i Australisë nuk merr mbrojtjen e UNESCO
23/07 22:37
Top Channel/ Zonja e parë Jill Biden vjen të takojë perandorin japonez Naruhito
23/07 22:36
Top Channel/ 10 vjet nga vdekja e kantautores britanike Amy Winehouse
23/07 22:36
Top News – Erdogan flet me vështirësi/ Dalin pamjet, dyshime për kancer dhe epileps
23/07 22:32
Top News – ‘Skanohet’ planeti Mars/ Shkencëtarët kan tani të dhëna të sakta
23/07 22:26
Top News – Shembet ura në Siberi/ Bllokohet hekurudha më e gjatë në botë
23/07 22:25
Top News – Tragjedi pranë ishullit grek/ Mbytet anija me emigrantët afër Kretës
23/07 22:23
Top News – Shpejtësia i bën gropën shqiptarit/ Kapet në makinë me 2 mln euro kokainë dhe një rumune
23/07 20:38
Top News – Italia sërish nën kufizime/ Qeveria merr masa të reja pas rritjes së infektimeve
23/07 20:36
Top Channel/ Infektohen edhe të vaksinuarit/ SHBA, autoritetet paralajmërojnë për Delta-n
23/07 20:32
Top Channel/Shfaqet variant ri në Angli/Vaksinat Pfizer & AstraZeneca të afta kundër variantit delta
23/07 19:30
Top News – ‘Delta më i ashpër se Covid-19’/ Drejtoresha amerikane ngre alarmin, kërkon vaksinim
23/07 18:02
Top Channel/ Hamburg, shpërthen revolta në aeroport-16 makina policie për të qetësuar shqiptarët!
23/07 15:52
Top Channel/ U mbrojt 9 muaj nga Covid, e përplas kamioni ditën që del nga shtëpia
23/07 15:36
Top Channel/ U lye me baltë gjatë përmbytjeve, pushohet nga puna gazetarja gjermane!
23/07 15:18
Top Channel/ Nisin Lojrat Olimpike të Tokios, ceremoni madhështore me stadiumin bosh!
23/07 15:05
Top Channel/ Tornadoja e rërës ndjek arbitrin në fushë, komentatori s`i beson syve!
23/07 14:48
Top Channel/ Furgoni bie nga 6 metra lartësi, dëshmitarët: “Shoferi po e lëvizte kokën cuditshëm”!
23/07 14:03
Top News-Të shtëna pranë Shtëpisë së Bardhë/ Plagosen 2 persona, alarmohen klientët e restorantit
23/07 13:59
Top Channel/ Një javë luftë me ariun, policia shpëton burrin e sfilitur!
23/07 13:57