Top Channel/ Presidenti Joe Biden del nga Villa La Grange pas samitit me liderin rus Putin
16/06/2021 21:06

Në pamje shihet presidenti amerikan Joe Biden që del nga Villa La Grange në Gjenevë pas samitit me homologun e tij rus Vladimir Putin. Presidenti amerikan u takua me Putin për herë të parë që prej ardhjes në zyrë në janar. Te dy ata e quajten pozitive bisedën mes tyre, duke thënë se kishin “shënuar progres” në temat më të nxehta mes dy vendeve si konflikti në Lindje të Ukrainës, burgosja e opozitarit të Kremlinit, Alexei Navalny, e së fundmi dhe mbështetja e Rusisë për autokratin anti-perëndimor të Bjellorusisë, Alexander Lukashenko. Më herët Biden kishte listuar gjashtë kompani ruse për pjesëmarrje në "tentativat qeveritare për të influencuar zgjedhjet presidenciale të 2020 në SHBA si dhe akte të tjera dezinformimi”. Ndërsa Putin ka bërë thirrje që Rusia e SHBA të punojnë së bashku për të luftuar sulmet kibernetike duke thënë: “Ne shpresojmë që të krijojmë këtë proces në bashkëpunim me miqtë tanë amerikanë”, tha ai.

Top News – Krimi i organizuar në Serbi / 30 të akuzuar për vrasje, trafik arme e drogë
30/07 20:59
Top News – Evakuohen fshatra dhe hotele / Turqi, zjarret nuk ndalen, 4 viktima
30/07 20:55
Top News – ‘Pushtohet’ qielli francez / Spektakël në lartësi, 300 balona me ajër të nxehtë
30/07 20:54
Top News – Toka kthehet në vepër arti / Qyteti japonez nderon Lojërat Olimpike
30/07 20:54
Top News – Tornado shkakton shkatërrim / Shkul çatitë, dëmton ndërtesat, përmbys makinat…
30/07 20:49
Top News – Biden nderohet nga Kosova / Medalje presidenciale për djalin e ndjerë
30/07 20:48
Top News – Vuçiç e Erdogan flasin për Kosovën / Tresidenti turk: Do të mbështesim dialogun
30/07 20:46
Top News – Ndaloi mohimin e gjenocidit / Republika Serbe e Bosnjes, vendimi i pazbatueshëm
30/07 20:46
Top Channel/ Itali, Como goditet nga përmbytjet:George Clooney sulet të ndihmojë njerëzit!
30/07 17:29
Top Channel/ Zbulohet ADN-ja misterioze, asimilon genet e të tjerëve!
30/07 14:52
Top News – Përhapet si lia e dhënve/Ekspertët amerikanë për variantin Delta
30/07 14:49
Top Channel/ Përdhunoi shqiptaren, zbardhet biseda e grekut: “Duhet ta kisha bërë më parë…”
30/07 14:43
Top Channel/ Fshehur në çanta shpine, DW: Në kufirin Shqipëri-Greqi, lulëzon kontrabanda e kanabisit
30/07 14:24
Top News – Biden nxitje për vaksinimin/100 dollarë bonus për ata që marrin dozën
30/07 13:58
Top Channel/ Njerëzit nuk respetojnë izolimin, Australia dërgon ushtrinë!
30/07 13:42
Top News-Zjarrëfikësit nuk e ndihmuan/ 25 vjeçari humb jetën tragjikisht nga zjarri
30/07 13:38
Top News-Shumë vende vuajnë për dozën e pare/ Izraeli fillon me marrjen e dozës së tretë
30/07 13:19
Top Channel/ Studimi i fundit: Delta po përhapet po aq shpejt sa lija e dhenve!
30/07 12:11
Top Channel/ Luftanija britanike i afrohet ujrave të saj, Kina nis “grupin e sulmit”
30/07 12:07
Top Channel/ I ndizen motorrët papritur, moduli rus vë në rrezik Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar!
30/07 12:06